logo Związku Podhalan, 3 kB
INFORMACJA TURYSTYCZNA
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

Galeria
prac twórców ludowych
prezentacja i oferta sprzedaży prac

Anna Nędza-Kubiniec
hafciarstwo
13 kB
Jestem rodowitą kościeliszczanką, urodziłam się w 1967 r. Moimi rodzicami byli Bronisława Obrochta i Stanisław Sobczyk. Z mężem Adamem i dwojgiem dzieci: Ewą i Adamem mieszkamy na polanie Rysulówka.
Od wczesnej młodości w rodzinnym domu miałam kontakt ze sztuką. Moją największą pasją, odziedziczoną po mamie, jest haftowanie. Haftuję między innymi gorsety, bluzki, cuchy, serdaki, stuły, sztandary. Jest to pasja mojego życia, którą ciągle doskonalę. Obecnie ukończyłam studium akupiktury i haftu monastycznego organizowane przez krakowskie stowarzyszenie ECCLESIA.
Od 2004 r. jestem członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Brałam udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych: (Bukowina Tatrzańska, Międzyzdroje, Plateau d'Assy we Francji).
Drugą moją pasją jest gotowanie potraw góralskich.
Od 1998 roku jestem członkiem Związku Podhalan. Sprawy kultury góralskiej są mi bardzo bliskie. Będąc prezesem Oddziału Kościeliskiego zamierzam kontynuować prace poprzedników, a przede wszystkim zachęcić młodzież do ściślejszej współpracy, do kontynuowania tradycji swoich dziadków.
19 kB
ręczny haft kolorowy, ażurowy