logo Związku Podhalan, 3 kB

INFORMACJA TURYSTYCZNA

Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko


Wystawa fotografii

grudzień 2001 - styczeń 2002

32 kB
Otwarcie wystawy
i spotkanie z autorem
w dniu 27 grudnia 2001 o godzinie 17.00
Dom Ludowy ZP w Kościelisku
PIOTR FUDAKOWSKI (ur. w Londynie 1954), absolwent uniwersytetu w Cambridge (mgr nauk ekonomicznych).
Od wczesnej młodości pasjonuje się fotografiką i filmem.
W 1990 r. Fudakowski założył w Warszawie i w Krakowie pierwsze multimedialne szkoły zarządzania i języka angielskiego, oparte na interakcyjnych filmach fabularnych własnej produkcji. Filmy te były kilkakrotnie nagradzane w Anglii.
Częste pobyty w Polsce umożliwiły mu spełnienie wieloletniego marzenia - wybudowanie góralskiego domu w Kościelisku.
Łącząc zamiłowanie do filmów z częstymi pobytami w ukochanych górach, Fudakowski zainicjował scenariusz i produkcję filmu pt. Prowokator z Bogusławem Lindą i Cezarym Pazurą, nakręconego w Zakopanem w 1994 r.
Obecna wystawa jest wynikiem całorocznej podróży dookoła świata, którą odbył w 1981 r. z żoną Henriettą. Podróż ich objęła 19 krajów od Ameryki północnej poprzez Amerykę południową i wyspy Galapagos, i zakończyła się w Indonezji i Burmie.

Wystawa była zaprezentowana po raz pierwszy w Londynie w październiku 2001.
Jest to osobiste spojrzenie Fudakowskiego na świat - kalejdoskop obrazów i wrażeń, gry światła, zaskakujących fragmentów, raczej niż dokument z podróży.
Dla Fudakowskiego, obrazy te są dziełem Stworzenia - dzieło fotografa to wybrany przez niego moment w którym naciska migawkę.
W wyborze fotografii z przeszło tysiącznego zbioru, decydującą rolę "krytyków sztuki" odegrali: Henrietta, syn i córka Adam i Kasia oraz siostrzenica Julitta Ward.

Fotografie były robione aparatem Canon A1 na diapozytywach 35mm Kodachrome 64.
Kościelisko, grudzień 2001
<< powrót