logo 4,5 Kb

GMINNY OŚRODEK KULTURY REGIONALNEJ
KOŚCIELISKO
34-511 Kościelisko, Chotarz 453
Tel. (18) 20 700 51, fax: (18) 20 703 06
www.koscieliska.pl
e-mail: imprezy@koscieliska.pl


NA HOLI, NA HOLI ...
17 kB
W Domu Ludowym w Kościelisku otwarta została wystawa fotografii zatytułowana "Na holi, na holi...". Składa się ona z dwóch części: współczesnej dokumentacji tatrzańskich szałasów i zdjęć archiwalnych wykonanych podczas wypasu owiec na halach.
24 kB
Fotografie szałasów na polaniarskiej dziedzinie wykonała dziennikarka Jolanta Flach. - Mamy nadzieję, że coś się przez te zdjęcia ruszy w naszych sercach - stwierdziła Maria Bętkowska ze Związku Podhalan, otwierając wystawę. - Wielu z szałasów naszych ojców, pradziadów już nie ma, a te, co są, znajdują się w kiepskim stanie.
Rozmiar: 13830 bajtów
Druga część ekspozycji to zebrane przez organizatorów wystawy zdjęcia z archiwów rodzinnych mieszkańców Kościeliska. Wyciągnięte z najgłębszych zakamarków zdjęcia zostały powiększone. Niektórzy z gości wernisażu z przejęciem próbowali rozpoznawać osoby utrwalone na fotografiach. Oprócz zdjęć w sali "Ludówki" znalazły się stare sprzęty związane z pasterstwem. Jest też pokaźna kolekcja zbyrcoków. Komisarzem wystawy jest Małgorzata Karpiel.
Fotografie: © Wojciech Smolak
Tekst: © Ewa Czerwieniec, Dziennik Polski

<< powrót do archiwum