logo 4,5 Kb

GMINNY OŚRODEK KULTURY REGIONALNEJ
KOŚCIELISKO
34-511 Kościelisko, Chotarz 453
Tel. (18) 20 700 51, fax: (18) 20 703 06
www.koscieliska.pl
e-mail: imprezy@koscieliska.pl


Występ zespołu RZOZ z Bukowiny Tatrzańskiej
26 kB
12537 bajtówBukowina Tatrzańska, Kościelisko, Biecz - to miejsca, w których ostatnio można było usłyszeć "Rzoz", góralski rockowy zespół z Bukowiny Tatrzańskiej. Wcześniej, w lipcu, otrzymując bardzo dobre recenzje, młodzi bukowianie wystąpili w Świnoujściu na 33. Spotkaniach Artystycznych Młodzieży Akademickiej "Fama 2003". Już wkrótce powinna pojawić się ich płyta.
"Rzoz" nie jest kolejnym, będącym ostatnio w modzie zespołem folkowym. Muzycy nie mają zamiaru (i tego nie robią), łączyć rocka z góralską nutą. W utworach przez nich granych góralskie są tylko słowa, a muzyka to ich własne kompozycje, oderwane od regionalnej melodyki. Bartek Koszarek, pomysłodawca i założyciel "Rzozu", nazywa je rockowymi balladami. W repertuarze znalazły się wiersze podhalańskich poetów: Józefa Pitoraka, Józefa Koszarka, Stanisława Nędzy-Kubińca, Andrzeja Skupnia-Florka.
17609 bajtów
W skład zespołu oprócz założyciela wchodzą: Łukasz Babiarz i Janusz Rozmus z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Jakub Wilk z Biecza i Maciej Minerwa z Grzegorzem Jarkiem z Gorlic. "Rzoz" za swój ogromny sukces uważa udział w "Famie". - Zespoły, które biorą udział w "Famie" przechodzą przez różne eliminacje - tłumaczy Bartek Koszarek - a my zostaliśmy zaproszeni przez członka rady artystycznej festiwalu Rafała Zygmunta. Mieliśmy tam wiele koncertów. W muszli koncertowej, na scenie domu kultury, także zagraliśmy kameralnie w pubie "Sfinks". Braliśmy też udział w warsztatach jazzowych, na których poproszono nas o przygotowanie góralskich wstawek. Jeden z wykonawców, Dominik Rogalski zaprosił nas do swojego recitalu. My komponowaliśmy muzykę do jego słów. Uczestniczyliśmy też w imprezie plenerowej zatytułowanej "Kolacja". Byliśmy tam odbierani bardzo życzliwie. (ECZ)

Fotografie: © Wojciech Smolak
Tekst: © Ewa Czerwieniec, Dziennik Polski

<< powrót