logo Zwiazku Podhalan, 6 kB logo GOKR, 5 kB
Doroczne spotkanie na Grzesiu
maj 2004

W święto Zesłania Ducha Świętego - 30 maja 2004 r. - 60-osobowa grupa miłośników gór uczestniczyła we mszy świętej i spotkaniu na Grzesiu szczycie położonym w Tatrach Zachodnich nad Doliną Chochołowską.
Tradycja tych spotkań sięga początków lat 90-tych. Przyjaciele z obu stron granicy: ze słowackiego Zuberca i z Podhala wyprawiali się na szczyt, aby tutaj lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i polecić niełatwe sprawy Bogu.. Pomysłodawcą imprezy jest pan Marek Jenner. Od ubiegłego roku w organizację Spotkań na Grzesiu włączył się Związek Podhalan w Kościelisku.
Słoneczna pogoda sprzyjała naszemu spotkaniu. Z Gliczarowa Górnego dotarł ks Szczepan Gacek przewodnik tatrzański i ratownik GOPR, który w niezwykłej świątyni tatrzańskiej, odprawił w samo południe mszę św. Nie brakło też muzyki góralskiej którą przyprowadził Tomek Michalik. Był z nami także współtwórca spotkań, honorowy członek Związku Podhalan i zasłużony przewodnik tatrzański - Józef Pitoń. Na Grzesia dotarły też dzieci, które dają nadzieję na podtrzymywanie tej tradycji.
MB.