logo 4,5 Kb

GMINNY OŚRODEK KULTURY REGIONALNEJ
KOŚCIELISKO
34-511 Kościelisko, Chotarz 453
Tel. (18) 20 700 51, fax: (18) 20 703 06
www.koscieliska.pl
e-mail: imprezy@koscieliska.pl


Dzianiska Majówka
Pieśnią wesela witamy, o Maryjo miesiąc Twój
My Ci z serca cześć składamy, Ty nam otwórz łaski zdrój
W tym miesiącu ziemia cała, życiem, wonią, wdziękiem lśni
Wszędzie Twoja cześć i chwała, gdy majowe płyną dni
Maj to w kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Zwłaszcza w Polsce gromadzimy się w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych figurach.
W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję uczestniczyć w takim nabożeństwie odprawianym przy kapliczce Matki Boskiej w Dzianiszu Górnym koło Marty. Kapliczka ta została ufundowana przez Martę Kulę w 1991 roku, a jej wykonawcą był syn, Stanisław.

 Po nabożeństwie, na boisku szkolnym wystąpił zespół szkolny Mali Dzianiszanie z życzeniami dla Mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Rozstrzygnięto także zorganizowany przez dzianiską filię GOKR konkurs na Laurkę dla Mamy.
W kategorii klas I-III nagrody otrzymali: Tomek Kurowski, Marysia Łuszczek, Grzesiu Gruszka, a w kategorii klas IV-VI Bogusia Michniak, Paulina Staszel i Karolina Długopolska. Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Maćka Pabina, Moniki Michniak, Tomka Płazy i Piotrka Kuli.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dział a zwycięzcom gratulujemy.
Miłym akcentem na zakończenie tej części był "kwiatek dla Mamy" a po nim uciechy dla wszystkich, czyli festyn przy watrze i muzyce góralskiej w Dzianiszu.

 
© fot: Małgorzata Karpiel
data utworzenia strony: 31.05.2005