emblemat Związku Podhalan, 3 kB

INFORMACJA TURYSTYCZNA

Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko


Aktualizacja: 3.11.2006

zaproszenia


MAJOWE GRANIE
koncert dedykowany
Markowi Łabunowiczowi „Mai”
Związek Podhalan Oddział Kościelisko,
zespół góralski „Polaniorze” i GOKR Kościelisko
serdecznie zapraszają na V MAJOWE GRANIE
- koncert dedykowany
Markowi Łabunowiczowi „Mai”,
w rocznicę jego urodzin.
Koncert odbędzie się w Domu Ludowym
w Kościelisku, na Chotarzu
w dniu 11.11.2006 r o godz. 18.00.
Bilety wstępu w cenie 10 zł do nabycia w Domu Ludowym od 6.11.2006 r.

Marek Łabunowicz „Maja” (1972-2001) - muzykant i ratownik tatrzański z Kościeliska, zginął razem z Bartkiem Olszańskim (1976-2001) podczas akcji ratunkowej w Tatrach pod Szpiglasową Przełęczą, w dniu 30.12.2001 r.
Pierwszy koncert dedykowany obu młodym ratownikom odbył się w Domu Ludowym w Kościelisku, trzy miesiące po tej tragedii. Jego inicjatorem był, Vitold Rek, znany kontrabasista jazzowy, od wielu lat mieszkający w Monachium. Rek poznał „Maję” podczas nagrań do płyty „The Polish folk explosion”, z udziałem m.in. Alberta Mangelsdorfa, Charlie Mariano, Johna Tchicai. W nagraniach tych uczestniczył także inny muzykant z Podhala – Sebastian Karpiel Bułecka. Płyta została wydana w styczniu 2002 r. Za namową Włodzimierza Kleszcza z Polskiego Radia, koncert ten miał miejsce w Domu Ludowym w Kościelisku. Wzięli w nim udział Vitold Rek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kapela Resoviana, zespół góralski „Polaniorze” i młodzi muzykanci góralscy, uczniowie „Mai”.

Tytuł „Majowe Granie” nawiązuje do pseudonimu „Maja” pod jakim był znany Marek Łabunowicz, we wszystkich środowiskach w których działał: wśród muzykantów, ratowników, harcerzy, płetwonurków i przyjaciół.

W dotychczasowych koncertach wzięli udział:
Vitold Rek, Sebastian Karpiel-Bułecka”, kapela „Resoviana”, muzyka Petera Kuštara ze Słowacji, młodzi góralscy muzykanci - uczniowie „Mai”, muzyka Jana Karpiela-Bułecki, muzyka Sebastiana Karpiela-Bułecki, Trebunie Tutki, Bartłomiej Koszarek, muzyka Zbyszka Wałacha z Istebnej, Hania Chowaniec-Rybka, zespół Podrohacka Folklorna Skupina z Zuberca na Słowacji, muzyka „Polaniorzy” z prymistą Adamem Karpielem, oraz zespół „Polaniorze” Relacje z poprzednich koncertów można obejrzeć pod adresem: http://www.koscieliska.pl/arch.html
kama
Poetyckie Zoduski
Związek Podhalan Oddział Kościelisko
i GOKR Kościelisko,
zapraszają miłośników poezji
na X Poetyckie Zoduski, które odbędą się
w Domu Ludowym w Kościelisku
w niedzielę 19 listopada 2006 r. o godz. 15.30
w Domu Ludowym w Kościelisku.
Wstęp wolny.
wystawy

 
 
<< powrót