emblemat Związku Podhalan, 3 kB

INFORMACJA TURYSTYCZNA

Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko


Aktualizacja: 19.06.2006

zaproszenia


Jo duda, tyś duda...
Posiady góralskie w Domu Ludowym
w Kościelisku
.
21 czerwca 2006 r. o godz. 20.00 - Posiady góralskie: "Jo duda, tyś duda..." - spotkania szkockich i góralskich dudziarzy.
Prowadzi Jan Karpiel - Bułecka
sala widowiskowa Domu Ludowego w Kościelisku
wstęp wolny

„THE BARNTON PIPE BAND” – Edinburgh, Scottland.
Barnton Pipe Band został założony w 1996 r. jako Zespół Dudziarzy i Bębniarzy Okręgu Barnton w Edynburgu. Szefem zespołu jest dudziarz Scott L. Duncan.
Barnton Pipe Band składa się z entuzjastów muzyki, których połączyła pasja dla muzyki Szkocji. Kapela utrzymuje się z własnych środków oraz honorariow za występy. W ich repertuarze znajdują się tradycyjne utwory dudziarskie z tego kraju.
Od tamtego czasu, zespół grał w wielu historycznych miejscach w Szkocji i za granicą, m. in w Pałacu Królewskim Holyrood, zamku Blackness w Edynburgu oraz na festiwalu Tatoo w Traquair House, najstarszym ze szkockich domów zamieszkiwanych ciągle przez tą samą rodzinę. Zespół występował także na wielu galach i festiwalach w miastach i wsiach w okolicach Edynburga, jak również na zawodach sportowych na świecie.
W 1999 roku, Barnton Pipe Band odbył trzynastotygodniową trasę koncertową po Europie, koncertując w Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. W 2001 zespół złożony z członków „Melville Memorial Pipe Band” oraz muzyków „Barnton Pipe Band”, reprezentował Szkocję na festiwalu muzycznym w Grecji. Zapraszany przez organizatorów imprez w wielu krajach, zespół brał udział w wielkich paradach muzycznych, odbywających się w różnych miastach, m. in. w Paradach Dudziarzy w Edynburgu, a także paradach charytatywnych np. dla fundacji Marie Curie Cancer Care, w Nowym Jorku w 2002 r. i w Edynburgu w 2005 r.
Część członków zespołu wzięła udział w Zlocie Dudziarzy Europy w Poznaniu. W roku 2004 zespół wykonywał hymn szkocki przy okazji meczow reprezentacji Szkocji w rugby na stadionie Murrayfield w Edynburgu. W 2005 r. Barnton Pipe Band wykonał hymn szkocki przed meczem rugby Francja-Szkocja na stadionie Stade de France w Paryżu podczas Turnieju Sześciu Narodów. W tym samym roku, zespół brał udział w festiwalu Montmartre w Paryżu.

wystawy

Kwiatowe wspomnienia
Wystawa malarstwa Haliny Romualdy Zięby
Dom Ludowy im. Bronisławy i Kazimierza Dłuskich, Kościelisko, Chotarz 453
16-28.VI.2006