logo 4,5 Kb

GMINNY OŚRODEK KULTURY REGIONALNEJ
KOŚCIELISKO
34-511 Kościelisko, Chotarz 453
Tel. (18) 20 700 51, fax: (18) 20 703 06
www.koscieliska.pl
e-mail: imprezy@koscieliska.pl


PORTRET GÓRALI
Jerzy Kosiuczenko
wernisaż wystawy fotografii
120 fotografii składa się na wystawę zatytułowaną PORTRET GÓRALI, którą można oglądać do 11 sierpnia 2007 r. w Domu Ludowym w Kościelisku.
...
Jej autorem jest Jerzy Kosiuczenko fizyk i chemik, pracujący na Politechnice Warszawskiej, człowiek, któremu bliskie są góry i kultura ich mieszkańców. W ubiegłym roku prezentował on w Zakopanem portrety górali Podhala, Sycylii i Tyrolu.
..Prof. Zdzisław Żygulski
Tym razem ze swojego archiwum wybrał i pokazał wyłącznie ludzi spod Tatr, przede wszystkim muzykantów i poetów a także uczestników „Kumoterskiej Gońby” w Kościelisku. Zdjęcia te wykonane zostały w latach 2003-2007.

...
Wernisaż, który miał miejsce 6 lipca 2007 r. uświetnili swoim koncertem uczestnicy kończących się właśnie w „Ludówce” integracyjnych warsztatów muzycznych organizowanych przez Fundację Andrzeja Brandstattera Pro Artis.
...
...
...
Tym sposobem poprzez obraz i śpiew, przy udziale świetnych góralskich muzykantów udało się zaprezentować licznie zgromadzonej publiczności twórczość ludzi pozostających pod urokiem, a nieraz wręcz zafascynowanych kulturą góralską.
Wystawa i jej otwarcie zostały zorganizowane przez Autora oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, w ramach „Letnich spotkań z folklorem”.
mk.
Fot. W. Smolak
data utworzenia strony: 11.07.2007