emblemat Związku Podhalan, 3 kB
ARCHIWUM WYDARZEŃ
emblemat GOKR, 4 kB
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

VII Witowska Watra
W niedzielę 29 lipca odbyła się w Witowie po raz siódmy Witowiańska Watra. O godzinie 10 rano witowianie i goście uczestniczyli we Mszy św. Odpustowej, koncelebrowanej przez księży salezjan na Płazówce, gdzie od 1881 istnieje kaplica pod wezwaniem św. Anny. Po Mszy św. i kupieniu odpustowych cukierków uczestnicy Watry zjechali wozami z muzyką i śpiewem góralskim do Witowa. Na przedzie jechała banderia w składzie: Edward Staszel, Andrzej i Stanisław Bzdykowie i Józef Długopolski. Następnie na placu za remizą OSP wystąpiła z koncertem nasza parafialna orkiestra dęta oraz zespół góralski "Mali Dzianiszanie".
.....
O godz. 15 oficjalnie VII Watrę rozpalili: ks. inspektor Marek Chrzan, prezes Związku Podhalan Jan Chamerski, starosta Andrzej Gąsienica-Makowski, wójt Bohdan Pitoń, Zbójnik 2007 w Ameryce Karol Kowalczyk, prezes OSP Witów Jan Piczura i prezes odziału Związku Podhalan w Witowie Krystyna Długopolska. A po rozpaleniu Watry Karol Kowalczyk zatańczył solówkę z Karoliną Bzdyk. Następnie na scenie witowskiej występowały zespoły: szkolny zespół góralski "Mali Witowianie", Słowacy z Zakamennego, kapela góralska "Witowianie", młodzieżowy zespół góralski "Witowianie" i "Rzepioki" spod Tarnowa.
.....
.....
W czasie Watry, jak co roku, odbyły się Mistrzostwa Świata w jedzeniu bundzu, a zwycięzcą w tym roku został Wiesław Kowalczyk z Cichego z czasem nieco ponad 2 minuty. Tym samym rekord świata z 2005 roku ciągle należy do Janusza Szczurka i wynosi 1 min. 23 sek. W konkursie cięcia drzewa piłą wygrali Jan Tylka i Władysław Pawlikowski z Witowa, a w konkursie z wiadrami najlepsza okazała się Helena Krupa z Witowa. W konkursie dla dzieci, przygotowanym przez Renatę Laskę, najszybciej zadanie wykonała Paulina Staszel z Dzianisza. Duże brawa zebrały za występ: Sara Pawlikowska i Karolina Jasionek - uczennice Gimnazjum w Witowie, które przedstawiły scenkę teatralną o tym, jak to w Ameryce spotkały się dwie kumoski. Oczywiście, jak co roku, była loteria z rowerami do wygrania i inne atrakcje, a ze swoim stoiskiem z wyrobami ceramicznymi przyjechali nawet Słowacy. Zaś po oficjalnym zakończeniu Watry w remizie wszyscy bawili się z zespołem "Czadersi" prawie do rana.
To wszystko możliwe było dzięki społecznej pracy wielu członków oddziału Związku Podhalan w Witowie, który od 7 lat organizuje Watrę. Duże podziękowania składamy również współorganizatorom: Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowie i Urzędowi Gminy Kościelisko oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury Regionalnej. Od kilku lat naszą imprezę organizujemy w ramach Tatrzańskich Wici, dlatego serdecznie dziękujemy za pomoc Starostwu Tatrzańskiemu oraz Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury. Dziękujemy sponsorom naszej imprezy: Spółdzielni Społem w Zakopanem, Podhalańskiej Grupie Lokalnej Leader+, Wspólnocie Uprawnionych 8 Wsi, spółce Witów-Ski, Marii i Stanisławowi Staszlom z Witowa, Przedsiębiorstwu Handlowemu Galicja, Grupie Handlowej Żywiec, spółce Polskie Zdroje Krynica, firmie Kraft Foods Polska, Hurtowni Miś, Firmie Hortex, firmie Mineral Complex Krynica Zdrój, Teresie Ciszek z Wroblówki, Bożenie i Norbertowi Nitche z Niemiec, Anieli i Mieczysławowi Niźnikom z Witowa i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia VII Witowiańskiej Watry.
Zapraszamy za rok, w ostatnią niedzielę lipca do Witowa.
W imieniu organizatorów: Piotr Kopeć
Witowiańska Watra 2007 - galeria zdjęć
<< Archiwum witryny
data utworzenia strony: 26.05.2008