emblemat Związku Podhalan, 3 kB
INFORMACJA TURYSTYCZNA
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

Aktualizacja: 3.08.2007
zaproszenia

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na:
cykl wakacyjnych
występów zespołów regionalnych i folkowych
oraz posiadów na tematy kultury podhalańskiej
z muzyką góralską
Plik PDF do pobrania:  Program
POLANIORZE
.
Zespół góralski POLANIORZE z Kościeliska wystąpi w Domu Ludowym w Kościelisku
dnia 4 sierpnia (sobota) o godz. 19.30.

Zespół powstał przed 30 laty przy Związku Podhalan Oddział Kościelisko. Jego nazwa nawiązuje do historii, kiedy Kościelisko nazywano Polanami a ich mieszkańców Polaniorzami. Zespół skupia młodzież z Kościeliska, która prezentuje autentyczny folklor góralski.
W trzydziestoletniej historii był wielokrotnie laureatem festiwali krajowych i międzynarodowych.
W sobotnim programie przedstawione zostanie tradycyjne wesele góralskie, oraz układy taneczne opracowane przez Marię i Stanisława Krupów.

Zapraszamy.
wystawy

PORTRET GÓRALI
wystawa fotografii
Jerzego Kosiuczenko
plakat wystawy
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza Państwa do obejrzenia wystawy fotografii Jerzego Kosiuczenko.

JERZY KOSIUCZENKO - z wykształcenia fizyk i chemik. W pracy na Politechnice Warszawskiej poza dydaktyką zajmował się m. in. elektrofotografią. Z zamiłowania żeglarz, fotografik, chodzi dużo po górach... ale fotografuje przede wszystkim MADONNY NIE TYLKO PIĘKNE oraz portretuje LUDZI GÓR I MUZYKI. Najmniej fotografuje... góry. Dlaczego? tylko on wie.
Jerzy Kosiuczenko miał szereg wystaw m. in. wystawy Madonny w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku wystawę Górali Podhala, Tyrolu i Sycylii w Biołej Izbie w Zakopanem oraz wystawę z konkursu folkowego Nowa Tradycja w Studio im. Lutosławskiego w Warszawie.
Niniejszy zbiór prezentowany na wystawie obejmuje 120 fotografii wykonanych w latach 2003-2007. Jest to próba przedstawienia portretu zbiorowego społeczności góralskiej – muzykantów, poetów.