emblemat Związku Podhalan, 3 kB
INFORMACJA TURYSTYCZNA
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

Aktualizacja: 6.07.2007
zaproszenia

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na:
cykl wakacyjnych
występów zespołów regionalnych i folkowych
oraz posiadów na tematy kultury podhalańskiej
z muzyką góralską
Plik PDF do pobrania:  Program
PORTRET GÓRALI
wernisaż wystawy fotografii
Jerzego Kosiuczenko
plakat wystawy
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza Państwa na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Kosiuczenko.
Wernisaż odbędzie się w piątek, 6 lipca 2007 r. o godz. 16.00 w Domu Ludowym w Kościelisku, Chotarz 453.
Podczas wernisażu wystąpią uczestnicy warsztatów muzycznych organizowanych przez Fundację Andrzeja Brandstattera PRO ARTIS, odbywających się w tych dniach w Domu Ludowym.

JERZY KOSIUCZENKO - z wykształcenia fizyk i chemik. W pracy na Politechnice Warszawskiej poza dydaktyką zajmował się m. in. elektrofotografią. Z zamiłowania żeglarz, fotografik, chodzi dużo po górach... ale fotografuje przede wszystkim MADONNY NIE TYLKO PIĘKNE oraz portretuje LUDZI GÓR I MUZYKI. Najmniej fotografuje... góry. Dlaczego? tylko on wie.
Jerzy Kosiuczenko miał szereg wystaw m. in. wystawy Madonny w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku wystawę Górali Podhala, Tyrolu i Sycylii w Biołej Izbie w Zakopanem oraz wystawę z konkursu folkowego Nowa Tradycja w Studio im. Lutosławskiego w Warszawie.
Niniejszy zbiór prezentowany na wystawie obejmuje 120 fotografii wykonanych w latach 2003-2007. Jest to próba przedstawienia portretu zbiorowego społeczności góralskiej – muzykantów, poetów.
wystawy

WYSTAWA