emblemat Związku Podhalan, 3 kB
INFORMACJA TURYSTYCZNA
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

Aktualizacja: 7.08.2007
zaproszenia

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na:
cykl wakacyjnych
występów zespołów regionalnych i folkowych
oraz posiadów na tematy kultury podhalańskiej
z muzyką góralską
Plik PDF do pobrania:  Program
GÓRALSKO SIŁA
.
GÓRALSKO SIŁA, to tytuł koncertu zespołu Trebunie-Tutki, który odbędzie się 11 sierpnia 2007 r. (w sobotę) w Domu Ludowym w Kościelisku o godz. 19.30.
Bilety do nabycia w Domu Ludowym w Kościelisku, Chotarz 453, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-19.00, w sobotę od godz. 15.00.
Informacja i rezerwacja
pod nr. tel. 018 20 700 51.

www.trebunie.pl
Zespół Trebunie-Tutki wydał swój najnowszy album „Góralsko siła”. Siedemnasta już, premierowa płyta, otwiera nowy etap w twórczości grupy. Czerpiąc inspiracje z tradycyjnej kultury góralskiej grają Nową Muzykę Góralską – kompozycje Krzysztofa Trebuni-Tutki.
Jak w dawnych, podhalańskich „nutach”, pobrzmiewają tu echa pasterskich wędrówek wołoskich i mazowieckich mazurków, zabłąkanych - a raczej przyniesionych przez słynnych niegdyś góralskich kosiarzy aż pod Tatry i tu „oswojonych”. „Janosikowe” ballady, dzikie, a zarazem liryczne śpiewy juhaskie, wyrwane prosto z góralskich serc „śpiewki” i transowe granie, aż do „zatańcynio na śmierzć”, tworzą niepowtarzalną aurę tej współczesnej tatrzańskiej opowieści.
Płyta ta jest kolejnym dowodem na to, że kultura góralska jest ciągle żywa i stale odradza się na nowo, powstając - jak dawniej – na "pograniczach": północy i południa, klasycznej estetyki i szorstkiej pierwotności, rytmu i swobody, męskiej siły i kobiecej wrażliwości, starego i nowego...
wystawy

PORTRET GÓRALI
wystawa fotografii
Jerzego Kosiuczenko
plakat wystawy
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza Państwa do obejrzenia wystawy fotografii Jerzego Kosiuczenko.

JERZY KOSIUCZENKO - z wykształcenia fizyk i chemik. W pracy na Politechnice Warszawskiej poza dydaktyką zajmował się m. in. elektrofotografią. Z zamiłowania żeglarz, fotografik, chodzi dużo po górach... ale fotografuje przede wszystkim MADONNY NIE TYLKO PIĘKNE oraz portretuje LUDZI GÓR I MUZYKI. Najmniej fotografuje... góry. Dlaczego? tylko on wie.
Jerzy Kosiuczenko miał szereg wystaw m. in. wystawy Madonny w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku wystawę Górali Podhala, Tyrolu i Sycylii w Biołej Izbie w Zakopanem oraz wystawę z konkursu folkowego Nowa Tradycja w Studio im. Lutosławskiego w Warszawie.
Niniejszy zbiór prezentowany na wystawie obejmuje 120 fotografii wykonanych w latach 2003-2007. Jest to próba przedstawienia portretu zbiorowego społeczności góralskiej – muzykantów, poetów.