emblemat Związku Podhalan, 3 kB
INFORMACJA TURYSTYCZNA
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

Aktualizacja: 16.08.2007
zaproszenia

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na:
cykl wakacyjnych
występów zespołów regionalnych i folkowych
oraz posiadów na tematy kultury podhalańskiej
z muzyką góralską
Plik PDF do pobrania:  ProgramNa BABCYNEJ DZIEDZINIE
5 x Klamerus
fot. M. Ćwik Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wernisaż wystawy pt.
Na Babcynej Dziedzinie
5 x Klamerus

rzeźba, malarstwo, grafika tkanina
16 sierpnia 2007 o godz. 18.00
wystawy


Na BABCYNEJ DZIEDZINIE
5 x Klamerus
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
zaprasza na wystawę
rzeźby, malarstwa, grafiki i tkaniny.
Dom Ludowy w Kościelisku 17.08 – 31.08.2007 r.
Wystawa otwarta od poniedziałku do piątku
w godz. 10-19, w soboty od 15-19 w niedziele
po uprzednim umówieniu się.

Ryszard KLAMERUS
ur. w 1949 r. w Zakopanem. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – dyplom z rzeźby w pracowni doc. B. Bienulis-Strynkiewicz.
Julian KLAMERUS
ur. w 1952 r. w Zakopanem. Absolwent etnografii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Inspirują go głównie tematy religijne. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę w drewnie i kamieniu. Pisze wiersze. Od kilku lat współpracuje z kwartalnikiem Tatry wydawanym przez Tatrzański Park Narodowy. Wielokrotnie prezentował swoje prace publiczności. Obecnie jego indywidualna wystawa jest prezentowana w MOK w Nowym Targu.
Władek KLAMERUS
ur. 1956 w Zakopanem. Zmarł w 1992 r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 1976-1983 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. St. Kulona, prof. Jarnuszkiewicza, prof. O. Hansena i prof. W. Sadleya. Zmarł 14 lipca 1992 r. w wieku zaledwie 36 lat. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą.
Piotr KLAMERUS
ur. 1957 w Zakopanem. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara. Związany z Teatrem Stu w Krakowie. Obecnie mieszka i tworzy w Chochołowie. Realizuje rzeźby w brązie drewnie, kamieniu. Laureat nagrody Grand Prix X Międzynarodowego Biennale Dantego w Rawennie w 1972 r. Obecnie jego indywidualną wystawę można oglądać w ogrodzie Leśniczówki u Zięby u wylotu Doliny Chochołowskiej.
Bartosz KLAMERUS
ur. 1975 w Bydgoszczy, syn Ryszarda. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Zakopanem.