emblemat Związku Podhalan, 3 kB
INFORMACJA TURYSTYCZNA
Dom Ludowy
Związku Podhalan
Oddział Kościelisko

Aktualizacja: 19.07.2007
zaproszenia

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na:
cykl wakacyjnych
występów zespołów regionalnych i folkowych
oraz posiadów na tematy kultury podhalańskiej
z muzyką góralską
Plik PDF do pobrania:  Program
KAŁE BAŁA
występ zespołu cygańskiego
występ zespołu Kałe Bała podczas Dni Tischnerowskich w ogradach ZNAK w Krakowie w czerwcu 2001 r. Fot. W. Smolak
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza na kolejna imprezę z cyklu Letnich spotkań z folklorem.
Tym razem będzie to wieczór cygański podczas którego wystąpi znany zespół Kałe Bała (Czarne Włosy). Jego duszą jest Cygańska poetka Teresa Mirga, która tworzy w języku polskim i romskim. Mieszka w Czarnej Górze na Spiszu, gdzie Cyganie szczepu Bergitka Roma prowadzą osiadły tryb życia od niemal trzystu lat. Wraz z zespołem Kałe Bała wykonuje kompozycje własne, jak też pieśni cygańskie, śpiewane z dawna przez Romów od Karpat po Bałkany.
Koncert odbędzie się w Domu Ludowym im. Bronisławy i Kazimierza Dłuskich w Kościelisku, Chotarz 453, w sobotę 21 lipca 2007 o godz.19.30.
Bilety wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie; przedsprzedaż codziennie w godz. 10-19 oraz w dniu imprezy od godz. 17.00.
Więcej o zespole Kałe Bała na stronie:
Kałe Bała >>>
wystawy

PORTRET GÓRALI
wystawa fotografii
Jerzego Kosiuczenko
plakat wystawy
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza Państwa do obejrzenia wystawy fotografii Jerzego Kosiuczenko.

JERZY KOSIUCZENKO - z wykształcenia fizyk i chemik. W pracy na Politechnice Warszawskiej poza dydaktyką zajmował się m. in. elektrofotografią. Z zamiłowania żeglarz, fotografik, chodzi dużo po górach... ale fotografuje przede wszystkim MADONNY NIE TYLKO PIĘKNE oraz portretuje LUDZI GÓR I MUZYKI. Najmniej fotografuje... góry. Dlaczego? tylko on wie.
Jerzy Kosiuczenko miał szereg wystaw m. in. wystawy Madonny w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku wystawę Górali Podhala, Tyrolu i Sycylii w Biołej Izbie w Zakopanem oraz wystawę z konkursu folkowego Nowa Tradycja w Studio im. Lutosławskiego w Warszawie.
Niniejszy zbiór prezentowany na wystawie obejmuje 120 fotografii wykonanych w latach 2003-2007. Jest to próba przedstawienia portretu zbiorowego społeczności góralskiej – muzykantów, poetów.