INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Obrazy na szkle Anny Maryniarczyk-Kubińskiej
....
6 listopada, w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku, o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa na szkle Anny Maryniarczyk-Kubińskiej. Dzieła pani Anny wzbudziły zachwyt i duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości. W pracach malarki dominowała tematyka tatrzańska, góralska i religijna. Artystka starała się jak najlepiej ukazać piękno i tradycję podhalańskich obyczajów oraz stroju góralskiego. Bardzo ciekawie przedstawiła postać Matki Bożej, przedstawiając ją jako Góralkę, Gaździnę i Matkę Podhala. Obok tego motywu pojawiły się także wizerunki Aniołów i postaci Świętych.
Pani Anna pochodzi z Cichego koło Chochołowa, wychowała się w tradycyjnej rodzinie góralskiej o szerokich wartościach kulturowych. Obecnie mieszka w Spytkowicach. Urodzona 28 listopada 1987 roku w Zakopanem. Maluje na szkle od 14 roku życia. Jest samoukiem w tej dziedzinie.
W 2007 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem i obroniła dyplom: formy użytkowe - snycerstwo.
Artystka od roku 2000 regularnie powtarza swoją wystawę obrazów na Święcie Lasu, które odbywa się corocznie 15 sierpnia na Siwej Polanie u wlotu doliny Chochołowskiej. Jest to święto z cyklu Tatrzańskie Wici.
W 2008 roku miała indywidualną wystawę prac w Domu Kultury w Poroninie. Poza tym bierze udział w różnych konkursach i wystawach zbiorowych na terenie całego kraju.
 
 
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 16.11.2010