INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

IX Majowe Granie
.
W sobotę, 13 listopada 2010 r., Związek Podhalan i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, z pomocą Zespołu Polaniorze i Przyjaciół Marka Łabunowicza-Mai zorganizowali IX Majowe Granie. Na scenie w Ludówce zagrali muzykanci - przyjaciele Marka. Wystąpiła Hania Rybka z zespołem, a w drugiej części wieczoru zobaczyliśmy sztukę teatralną pt. Klimek w wykonaniu zespołu Polaniorze.
Koncert dedykowany był Markowi Łabunowiczowi-Mai, muzykantowi, ratownikowi TOPR, który zginął tragicznie podczas akcji ratunkowej.
...
...
..
Marek Łabunowicz był ratownikiem TOPR, który 30 grudniu 2001 roku zginął wraz z Bartkiem Olszańskim podczas akcji ratunkowej pod Szpiglasową Przełęczą. Marek Łabunowicz-Maja był także muzykiem. Grał na altówce, cymbałach, fortepianie. Zajmował się też uczeniem swoich młodszych kolegów. Od dziewięciu lat przyjaciele z "Ludówki" w Kościelisku organizują koncert poświęcony właśnie jemu. Przybywają by zagrać muzycy, którzy grywali wspólnie z Mają. Nazwa "Majowe Granie" nawiązuje do pseudonimu "Maja", pod jakim Marek Łabunowicz był znany we wszystkich środowiskach, w których działał.
 


© tekst: GOKR, fot: J. R. Berdak, WATRA
data utworzenia strony: 17.11.2010