INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

"...teraz wy przyszliście do mnie"
wystawa fotografii Pawła Murzyna
...
18 maja 2010 r. zakończono trwające w Kościelisku przeszło miesiąc obchody upamiętniające V rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Obchody upamiętniające V rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II rozpoczęły się od otwarcia wystawy fotograficznej w dniu 11 kwietnia. Wystawa fotografii pt. „…teraz wy przyszliście do mnie” autorstwa Pawła Murzyna prezentowała chwile, które miały miejsce tuż po śmierci Jana Pawła II. Zdjęcia upamiętniają wydarzenia w Sanktuarium na Krzeptówkach i pod Krokwią, a także pogrzeb Papieża Polaka w Watykanie. Wystawę można było oglądać w każdą niedzielę w godz. od 10.00 do 13.00 w sali parafialnej obok kościoła w Kościelisku.
..
...
Towarzyszące obchodom wydarzenia z dnia 11 kwietnia zostały przeniesione na 18 maja, co szczęśliwie zbiegło się z 90 rocznicą urodzin Jana Pawła II. W tym dniu w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku miał miejsce niezwykły koncert w wykonaniu góralskiego zespołu „Polaniorze” z Kościeliska. Był to poruszający spektakl, którego bogata treść zawarta w pieśniach, muzyka góralska i śpiew „Polaniorzy” poruszyły serca publiczności. Po koncercie, przyjętym owacjami na stojąco, oficjalnie zamknięto wystawę fotograficzną.
Organizatorami obchodów i niezwykłego wieczoru byli: proboszcz Parafii Kościelisko, Góralski Zespół Regionalny “Polaniorze”, Towarzystwo Seniorów im. Św. Anny w Kościelisku oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 25.05.2010