Cepeliada w Krakowie 2011
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Krakowskie Targi Sztuki Ludowej 2011
..
...
Delegacja z Gminy Kościelisko wzięła udział w corocznej „Cepeliadzie” odbywającej się na Rynku Głównym w Krakowie.
Przy pięknej pogodzie, na scenie plenerowej w centrum miasta, wystąpiły dzieci z zespołu regionalnego „Mali Dzianiszanie”, działającego przy Zespole Szkół w Dzianiszu, którego opiekunem i instruktorem jest pani Małgorzata Łowisz. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem i obsypany został gromkimi brawami. Przygrywała im młodzieżowa kapela góralska pod prymem Krzysztofa Długopolskiego, której muzyka podrywała do tańca uczestników imprezy.
Obok sceny pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko zajmowali się promocją Gminy. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się gdzie leży, z jakich słynie atrakcji i dlaczego warto odwiedzić „Serce Podhala”. Na pięknie przygotowanym stoisku swoją twórczość ludową prezentowała Zofia Bafia, mieszkanka wsi Dzianisz. Bogato wyszywane kożuchy i serdaki oraz kolorowe haftowane bluzki i gorsety przyciągały uwagę przechodniów.
W sąsiedztwie odbyła się degustacja smakołyków z „Karczmy Sywor”: pieczonego pstrąga, tradycyjnych moskali i chleba ze smalcem.
Na zakończenie dyrektor GOKR Kościelisko Małgorzata Karpiel Bzdyk przeprowadziła konkurs wiedzy o Gminie Kościelisko. Atrakcyjne nagrody ufundowała „Karczma Sywor” oraz Ośrodek Narciarski Witów-SKI.
Mamy nadzieje, że poprzez promocję Gminy Kościelisko na Krakowskich Targach Sztuki Ludowej wzrośnie liczba odwiedzających nas turystów.
 
 
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 9.09.2011