INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Dzień Kościeliska 2011
...
...
W sobotę 30 lipca odbyła się kolejna impreza na Chotarzu – „Dzień Kościeliska” zorganizowany przez Gminny ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Związek Podhalan w Kościelisku oraz Tatrzański Park Narodowy.
Uroczystość ze względu na brzydką pogodę miała miejsce w Domu Ludowym. Wystąpił zespół „Polany”, pod opieką Zespołu Szkół w Kościelisku oraz „Polaniorze”, działający przy ZP Kościelisko.
Historyk Mieczysław Jasiński przybliżył zgromadzonym dzieje Kościeliska i postaci z nim związanych takich jak Stanisław Nędza-Kubiniec, Jan Krzeptowski-Sabała, Klimek Bachleda i inni. Natomiast radny gminy, Jan Krzeptowski-Sabała, jako przedstawiciel Tatrzańskiego Parku Narodowego ciekawie opowiedział słuchaczom o przyrodzie Tatr, oraz przeprowadził konkurs na temat TPN-u, w którym do wygrania były cenne nagrody ufundowane przez Tatrzański Park Narodowy.
Odbyły się również inne konkursy: na „smakowanie”, w którym uczestnicy poprzez zmysł smaku rozpoznawali rodzaje tradycyjnych wędlin oraz na „macanie”, gdzie poprzez dotyk zgadywano o jakie przedmioty chodzi. Przeprowadziła je wiceprezes Związku Podhalan Kościelisko Anna Nędza-Kubiniec.
Na zakończenie goście bawili się przy dźwiękach góralskiej muzyki z kapelą w składzie: Adam Karpiel-Bułecka, Andrzej Karpiel-Replon, Maciej Krzeptowski i Stanisław Bzdyk.
Mimo niesprzyjającej pogody „Dzień Koscieliska” należy zaliczyć do naprawdę udanych.
 
 
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 21.08.2011