Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych 2011
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych 2011
...
W dniu 24.11.2011 r., w Domu Ludowym w Kościelisku, już po raz czternasty odbył się Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Celem tego przeglądu jest podsumowanie rocznej pracy instruktorów i dzieci oraz ustalenie programu na następny rok. W przeglądzie biorą udział zespoły z Gminy Kościelisko: „Polany” z Kościelisk, „Mali Dzianiszanie” oraz „Mali Witowianie”. W tym roku występom przyglądało się jury w składzie: Anna Naglak – regionalistka, Benedykt Kafel – etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu, Stanisław Krupa – kierownik zespołu, regionalista i Krzysztof Trebunia-Tutka – instruktor gry na skrzypcach, regionalista. Dzieci z zespołów przygotowały do przeglądu sceny z życia na Podhalu, Witowianie pokazali zabawy przy paseniu gąsek, Dzianiszanie – śpiewy i zabawy przy grabieniu siana, a Kościelisko przedstawiło scenkę w domu w czasie burzy. Jury podsumowało występy i przekazało uwagi instruktorom, opiekunom i samym dzieciom. Po części oficjalnej dzieci z zespołów wspólnie bawiły się przy muzyce góralskiej. Poczęstunek dla dzieci ufundowali Anna i Krzysztof Długopolscy oraz Artur Bukowski właściciele sklepów z Kościeliska.
....
W tym roku przeglądowi towarzyszyło uroczyste wręczenie stypendiów naukowych dla młodzieży z Gminy Kościelisko. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy otrzymali stypendium naukowe za rok szkolny 2010/2011 w ramach realizacji „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży z Gminy Kościelisko” przyznane na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Gminy Kościelisko w dniu 18 października 2011 r.

SZKOŁY PODSTAWOWE – ROK SZKOLNY 2010/2011
1 BUKOWSKA MAGDALENA
2 BZDYK KLAUDIA
3 FRĄCZEK KATARZYNA
4 GACEK GABRIELA
5 GACH SZYMON
6 GĄSIENICA-MAKOWSKA ANGELIKA
7 KORDACZKA KAROLINA
8 LASKA ZUZANNA
9 SPYTEK ALEKSANDRA
10 SPYTEK MAGDALENA

GIMNAZJA – ROK SZKOLNY 2010/2011
1 DŁUGOPOLSKA DOROTA
2 FRĄCZYSTY ANDRZEJ
3 GACH MICHAŁ
4 KLAPER EDWARD
5 KOZAK KAROL
6 KRUPA IZABELA
7 ŁOWISZ GABRIELA
8 ŁUSZCZEK MARIA
9 MARUSARZ KAMILA
10 MATEJA FURMANIK MAGDALENA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – ROK SZKOLNY 2010/2011
1 FRĄCZEK MARIA
2 LASAK ALICJA
3 MOTOR KONRAD
4 SOBCZYK KAROLINA
5 STASZEL-POKUSA WOJCIECH

STUDENCI – ROK SZKOLNY 2010/2011
1 KAPCZYŃSKA BARBARA
2 SADŁOŃ KINGA
3 STASZEL ANNA
4 STOPKA-FAKTOR SYLWIA
5 TOCZEK MAREK

Wyróżnionym uczniom szczere gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i sumiennego wypełniania obowiązków uczniowskich. Życzymy dalszych sukcesów. W trakcie tego spotkania dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturalnych Gminy Kościelisko, czyli: Gminny Zespół Obsługi Finansowo-Księgowej, Zespoły Szkół w Dzianiszu, Kościelisku i Witowie, Publiczne Przedszkole, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej złożyli gratulacje wójtowi Gminy Kościelisko Bohdanowi Pitoniowi w związku z otrzymaniem przez niego w dniu 7.10.2011 r. Medalu Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 30.11.2011