Wykopki w Dzianiszu
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Wykopki w Dzianiszu
...
„Wykopki w Dzianiszu” to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią. Tym razem impreza odbyła się na scenie plenerowej w Dzianiszu Dolnym, na Borkach. Piękna pogoda w niedzielę 25 września oraz moc atrakcji przyciągnęły wielu mieszkańców oraz gości. Zagrała góralska muzyka i wystąpił Góralski Zespół Młodzieżowy z Dzianisza i Mali Dzianiszanie, dzieci z grupy tanecznej pokazały ciekawe układy tańca nowoczesnego.
....
Głównym punktem programu był Konkurs na potrawy z „rzepy”. Do konkursu zgłosiło się 7 gaździn z Dzianisza, które przygotowały wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków. Jury w składzie: Małgorzata Wnuk, Józefa Stopka-Faktor, Maria Staszel, Roman Krupa, Jerzy Leśnik, smakowało potrawy i przyznawało punkty. Okazało się, że o pierwszych miejscach decydowała minimalna różnica punktów. Najlepsze okazały się moskole pani Anny Bąk, drugie miejsce zajęła Zofia Bukowska za kotlety ziemniaczane, zaś trzecie miejsce przypadło pani Katarzynie Jarząbek za placki ziemniaczane z białym serem.
....
Były również konkursy dla dzieci. W konkursie wiedzy o „rzepie” najlepsza okazała się Zofia Klejka. Siedem grup po 4 osoby rywalizowało również w skokach w worku. Zaś w konkursie dla dorosłych w obieraniu ziemniaków na czas najlepsza była Józefa Stopka-Faktor. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody-upominki. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa na wolnym powietrzu, a do tańca zachęcała ekipa Marka Wacławskiego. „Wykopki w Dzianiszu” zorganizował Związek Podhalan Oddział Dzianisz oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.
Agnieszka Bednarz, GOKR Kościelisko


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 1.10.2011