19 Przednówek w Polanach
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XIX Przednówek w Polanach
 
Za nami już kolejny "XIX Przednówek w Polanach".
W sobotę 07 maja po uroczystym otwarciu imprezy miało miejsce również otwarcie wystawy co rok przygotowywanej przez Związek Podhalan w Kościelisku. Tym razem mogliśmy podziwiać rozmaicie haftowane, przepiękne cuchy góralskie, a wystawa nosiła nazwę „Cuchy skromne i paradne”. Wieczorem izba tętniła muzyką i tańcem podczas tradycyjnej zabawy góralskiej.
W niedzielę po uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza w Kościelisku miała miejsce degustacja serów owczych. Ze względu na deszczową pogodę nie odbył się przejazd końmi przez Kościelisko dlatego też degustacja ta odbyła się w Domu Ludowym. Po niej wszystkich zgromadzonych gości przywitał zespół regionalny z Pcimia który przedstawił zwyczaj oczepin. Zaś wieczorem jak zwykle na deskach „Ludówki” prezentował się zespół „Polaniorze”.
Przez obydwa dni na scenie w Domu Ludowym w Kościelisku prezentowały się grupy śpiewacze, soliści, muzyki młodzieżowe i dorosłe. Komisja Artystyczna uważnie wsłuchiwała się w prezentowany śpiew czy wygrywane nuty, aby wybrać najlepszych. Poniżej przedstawiamy protokół z wynikami.
Protokół Jury Przeglądu  >>>

...
...
nagrody dla uczestników Przeglądu .wystawa cuch góralskich                  .
....
....
..
występ zespołu z Pcimia© fot. GOKR (2), Anna Karpiel-Semberecka - serwis WATRA(13), W. Smolak (1), tekst: GOKR, ZP
data utworzenia strony: 23.08.2011