Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 17.11.2011
IMPREZY
Wystawa malarstwa Haliny Zięby

 
 
 
WYSTAWY
Wystawa malarstwa
Haliny Romualdy Zięby
Wystawa malarstwa Haliny Romualdy Zięby
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa dr Haliny Romualdy Zięby z Kościeliska. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 18.11.2011 r., o godz. 18.00, w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76, obok poczty. Wystawa udostępniona będzie zwiedzającym od 17 listopada do 15 grudnia codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30 do 16.30.
 
Dr Halina Romualda Zięba, z wykształcenia pedagog, specjalista psychoterapii, rehabilitantka. Pochodzi z Tarnowa, gdzie ukończyła LP, następnie studia na AWF w Krakowie. Jest trenerem II kl. narciarstwa oraz specjalistką rehabilitacji. Ukończyła również studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz psychologię w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Studia doktoranckie ukończyła na AWF we Wrocławiu.
Od 37 lat mieszka w ukochanym Kościelisku. Pracę rozpoczęła w sanatorium rehabilitacyjnym w Rabce, następnie przez osiem lat pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Kościelisku. W latach 1981 do 2006 była profesorem w Zespole Szkół Budowlanych. Przez 18 lat pracowała jako doradca metodyczny w zakresie wychowania fizycznego organizując konferencje, warsztaty metodyczne, lekcje pokazowe dla nauczycieli, zawsze gotowa do niesienia wsparcia i pomocy. Przez całe życie wzbogaca swój warsztat pracy, poszerza wiedzę i umiejętności. Bierze udział w konferencjach naukowych, sympozjach, szkoleniach, kursach. Zdobytą wiedzą dzieli się z innymi. Przez 12 lat prowadziła Centrum Rehabilitacji i Rekreacji w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Jest również ekspertem oświaty. Od 15 lat pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej Oddziału Podhalańskiego w Zakopanem, organizuje Ogólnopolskie Konferencje Naukowo-Metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego z udziałem wybitnych profesorów. Przez okres 10 lat pracowała na stanowisku dyrektora Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia „RODZINA” w Zakopanem, którego jest współzałożycielem.
Prowadziła warsztaty malarskie dla osób zagrożonych uzależnieniem według autorskiego programu „ART-terapia na Podhalu”. Została odznaczona nagrodą specjalną Ministra, kilkakrotnie nagrodą Kuratora Oświaty, odznaczona za zasługi w sporcie szkolnym, oraz w sporcie wyczynowym, otrzymała prestiżową nagrodą Fundacji Profesora Trześniowskiego. Od 6 lat jest starszym wykładowcą w Instytucie fizjoterapii w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.
Pani Halina emocje przelewa na płótno. Kiedy znajduje czas na malowanie? Spędza przy sztalugach każdą wolną chwilę. Pani Halina zachwyca się barwą, jej obrazy to głównie olej na płótnie. Tematyka jest różnorodna: kwiaty, martwa natura, abstrakcje. Pierwsza wystawa w 2005 roku odbyła się w Galerii Teatru im. Witkacego w Zakopanem i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Druga wystawa - w 2006 roku w Galerii GOKR w Kościelisku. Następne wystawy to: Słowacja - Galeria w Twardoszynie, 2007 r, Zakopane - Galeria „U Wnuka”, 2008 r.; Żywiec, 2009 r.; Warszawa - Galeria Talentów, 2010 r. Jej pasja tworzenia jest nieograniczona, kocha przyrodę, muzykę, sport, jest otwarta na ludzi, na nowe wyzwania.