Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 18.12.2012
IMPREZY
ZABAWA SYLWESTROWA
 
Zabawa sylwestrowa w Ludówce
Zapraszamy na Zabawę Sylwestrową do "Ludówki"!
Rozpoczynamy o godz. 20.00
Serwujemy:
- 3 dania gorące
- zimną płytę (wędliny, pieczone mięsa, korboce, oscypki), sałatki, sosy
- ciasta, owoce
- napoje zimne i gorące
- 1/2 but. szampana na osobę o godz. 24.00
Świetna muzyka góralska na zmianę z DJ (muzyka mechaniczna dostosowana do wymogów gości).
Cena uczestnictwa 200,00 zł od osoby.
Rezerwacja kart wstępu
:
-- pod numerem telefonicznym 664 682 503
(wpłata na miejscu przed Zabawą),
-- lub wpłata 100% kwoty na rachunek:
20 8821 0009 0000 0022 3324 0001
Podhalański Bank Spółdzielczy w Zakopanem;
w treści wpłaty: zabawa sylwestrowa.


Kiermasz Bożonarodzeniowy
Plakat kiermaszu
...
....
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza serdecznie na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbywa się w dniach od 17 do 21 grudnia 2012 roku.
Na kiermaszu można zakupić ręcznie robione kartki świąteczne, ręcznie malowane bombki choinkowe, dekoracje świąteczne, aniołki robione szydełkiem, świece, upominki.
Kiermasz otwarty jest w godzinach pracy Ośrodka, tj. od 8.30 do 16.30, w siedzibie GOKR Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76 (obok poczty).
 
WYSTAWY

Pejzaż szkłem malowany
wystawa fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko
Witraż Władysława Trebunii-Tutki
Na wystawie prezentowane są fotografie witraży z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej oraz kilka wybranych witraży z grupy Święci Pańscy, z kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Skrzypnem a także z kościoła ojców Salwatorianów w Zakopanem.
plakat wystawy >>>
o Władysławie Trebunii-Tutce >>>
o witrażach >>>
Jerzy Z. Kosiuczenko jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Od wielu lat, z zamiłowaniem, fotografuje ludzi gór i muzyki dokumentując ich dokonania. Łączy pracę zawodową nauczyciela akademickiego i fotografika.
W zbiorach autora wystawy znajdują się fotografie z festiwali i koncertów, w tym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Festiwali: Nowa Tradycja i Skrzyżowanie Kultur w Warszawie oraz Bundesmusikfest w Austrii a także z koncertów w Portugalii i na Sycylii. W działalności fotograficznej Jerzego Z. Kosiuczenko szczególne miejsce zajmują przedstawienia Madonn. Autor wystawy dokumentuje także dokonania artystyczne znanych na Podhalu rzeźbiarzy, malarzy. Najpełniejszą dokumentację fotograficzną zgromadził na temat twórczości jednego z najwybitniejszych artystów Podhala Władysława Trebuni-Tutki. Obecna wystawa stanowi jedynie fragment jego zbiorów.
W 2009 roku, w Galerii Jednego Autora, w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Jasnym Pałacu w Zakopanem, Jerzy Z. Kosiuczenko przedstawił fotografie fresków Władysława Trebuni-Tutki znajdujących się budynkach publicznych Zakopanego i okolic. Fotografie fresków przedstawiających najwspanialsze postaci Podhala są obecnie jedynym śladem pamięci tych dokonań po zniszczeniu w 2010 budynku dawnej spółdzielni Wełnianka w Suchem, w którym znajdowały się wymienione freski. Na wspomnianej wystawie znalazły się również fotografie witraży Dwunastu Apostołów z kościoła ojców Salwatorianów w Zakopanem oraz kilka witraży z kościoła w Bukowinie Tatrzańskiej.
Obecna wystawa jest dziesiątą z kolei wystawą prac Jerzego Z. Kosiuczenko. Prezentowane na wystawie fotografie powstały zarówno przy użyciu lustrzanki analogowej jak i aparatu cyfrowego Canon. Przy obróbce komputerowej autor wystawy bardzo oszczędnie korzystał z obróbki plików cyfrowych w programie Lightroom.