Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 25.07.2012
IMPREZY
XII WITOWIAŃSKA WATRA
Paradny przejazd przez Płazówkę
Związek Podhalan Oddział Witów wraz z współorganizatorami zaprasza w niedzielę, 29 lipca, na „XII Witowiańską Watrę”. Początek występów o godz. 14.00 na placu za remizą OSP w Witowie.

Program „XII Witowiańskiej Watry”
10.00 Msza św. w kaplicy św. Anny na Płazówce z udziałem Parafialnej Orkiestry Dętej i kapeli góralskiej z Witowa
11.30 Przejazd zespołów z muzyką przez Witów
14.00 Początek XII Witowiańskiej Watry na placu przy remizie OSP – przywitanie
14.10 Występ zespołu „Małe Harnasie” z Suchego
14.40 Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Witowa
15.00 Rozpalenie XII Witowiańskiej Watry i powitanie Gości, kapela „Witowianie”
15.10 Występ zespołu „Mali Witowianie” i konkurs cięcia drzewa
15.50 Występ zespołu „Zielony Jawor” z Krempach
16.30 Występ grupy teatralnej Związku Podhalan z Witowa
17.00 Mistrzostwa świata w jedzeniu bundzu
17.30 Występ zespołu „Fraňo Strapač” z Markovca, Chorwacja
18.10 Występ młodzieżowego zespołu „Witowianie”
20.30 Zabawa z zespołem „Zbóje” - w remizie OSP

Organizator:
Związek Podhalan Oddział Witów
Współorganizatorzy:
Ochotnicza Straż Pożarna Witów
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury


LATO w KOŚCIELISKU

Wakacyjne warsztaty z GOKR Kościelisko

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza mieszkańców oraz gości u nas odpoczywających, do wzięcia udziału w wakacyjnych warsztatach.
Organizowane zajęcia są okazją do zdobycia ciekawych umiejętności, jak również propozycją dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu.
W sierpniu, w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko jak i w filii GOKR w Witowie odbywać się będą warsztaty pod okiem instruktorów.

Program warsztatów na lipiec 2012:

miejsce: GOKR Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76 (obok poczty)
dzień warsztatów: zawsze we wtorek, godz. 14.00 – 16.00
10 lipca – decoupage
17 lipca – wykonywanie bransoletek sznurkowych
24 lipca – bibularstwo
31 lipca – rysunek dowolny
przy słonecznej pogodzie zajęcia z rysunku będą się odbywać na scenie plenerowej w Kościelisku na Chotarzu, naprzeciwko Domu Ludowego w Kościelisku (rysowanie kredą na placu wokół sceny oraz rysowanie na brystolu, na scenie plenerowej);

miejsce: GOKR Kościelisko filia w Witowie (dawny budynek Straży Granicznej)
dzień warsztatów: zawsze w piątek, godz. 14.00 – 16.00
13 lipca – decoupage
20 lipca – wykonywanie bransoletek sznurkowych
27 lipca – bibularstwo.

Organizator:
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko,
34-511 Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76
tel./fax. 18 20 700 51
www.koscielisko.com.pl
e-mail: gokr@koscielisko.com.pl
WYSTAWY
 
Wystawa Stanisałwa Siemaszkiewicza

.
Izabela Leśkiewicz
Artysta Plastyk – po ukończeniu PWSSP pracowała w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi. W krainie bajek wszystko było możliwe, wszystko dozwolone. Zabawa kolorem sprawia jej wiele radości. Fascynacja barwami zauważalna jest zarówno w malarstwie jak i w gobelinach. Tematy obrazów inspirowane są bajkami, pięknem natury, świata. Miłośniczka koni, podróży i górskich wycieczek. Chcąc podzielić się swoimi emocjami, spostrzeżeniami, pisze wiersze, są one odzwierciedleniem jej duszy i nastrojów. Wystawiała swoje prace plastyczne w kraju i za granicą.

Andrzej Leśkiewicz
Fotografią zajmuje się już od siódmego roku życia. Ukończone studia na Politechnice Łódzkiej nie przesłoniły wrażliwości patrzenia na piękno przyrody. W trakcie studiów pasją były konie. Świat z wysokości siodła inspirował do dalszego fotografowania i zatrzymania w kadrze czasu. Wiele podróżuje dokumentując piękno, które nas otacza. W swoich zbiorach posiada filmy i kilkanaście tysięcy zdjęć.

Mateusz Leśkiewicz
Z wykształcenia inżynier. Przewodnik Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich oraz członek Grupy poszukiwawczej Osp Łódź-Jędrzejów. Miłośnik turystyki i górskich wędrówek z plecakiem – geocacher. Fotografie traktuje jako sposób utrwalenia wspomnień z podróży. W 1997 roku w konkursie organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, otrzymał wyróżnienie za portret.

Kazimierz Klamut
Wieloletni instruktor harcerski. Wychowanie patriotyczne młodzieży harcerskiej traktował jako jeden z podstawowych obowiązków. Stąd jego gawędy tematycznie związane były najczęściej z dziejami naszej ojczyzny. Pragnąc pogłębić swoją wiedzę historyczną zwiedzał przy każdej okazji muzea, które w swoich zbiorach posiadały działy broni i uzbrojenia ochronnego polskiego rycerstwa. Zafascynowany pięknem zbroi i hełmów oglądanych w muzeach odczułem nieodpartą chęć posiadania choćby kilku kopii hełmów używanych przez średniowiecznych rycerzy. Jednak zdobycie tego typu “eksponatów” pozostawało jedynie w sferze marzeń. W tej sytuacji postanowił sam podjąć próbę wykonania miniatur kilku szyszaków husarskich. Wybrał hełm jako obiekt swych zainteresowań płatnerskich, ponieważ w domowych warunkach jest możliwy do wykonania, o czym najlepiej świadczą fotografie prezentowane na niniejszej wystawie.

Jadwiga Klamut
W okresie aktywności zawodowej pracowałam jako nauczycielka w szkole podstawowej w Łodzi. Po przejściu na emeryturę mogłam poświęcić więcej czasu na robótki ręczne, takie jak: szydełkowanie, frywolitki oraz haftowanie. Z technik hafciarskich skupiłam się na hafcie krzyżykowym, ponieważ można tym sposobem przedstawiać krajobrazy, sceny rodzajowe, martwe natury, kwiaty oraz portrety. W dorobku posiadam 53 prace, z których wybrałam do prezentacji najbardziej ulubione. Pomysły do prac czerpię z czasopism: “Hafty Polskie” i “Kram z robótkami.

Michał Langer
Projektant odzieży. Autor m. in. ubiorów dla polskiej kadry olimpijskiej na olimpiady w Sarajewie, Calgary (3 miejsce na świecie za ubiór reprezentacji), Salt Lake City i Nagano, oraz pierwszej w kraju kurtki puchowej. Wielokrotnie nominowany przez Krajową Izbę Mody do nagrody i tytułu Projektanta Roku.

Krzysztof Langer
Lekarz. Wielki miłośnik świata natury. Sternik jachtowy, wielbiciel snowboardu, narciarstwa, jazdy konnej, oraz zaawansowanej turystyki pieszej. Zafascynowany zjawiskiem jakim jest życie.

Janina Langer
Po ukończonych w 1954 r. studiach na PWSSP w łodzi pracowała w Przemyśle Bawełnianym (projektując wzornictwo przemysłowe). Brała udział w wielu konkursach na Tkaniny Bawełniane (otrzymała wyróżnienia i nagrody). Brała też udział w ogólnopolskich wystawach Tkanin Sztuki Użytkowej oraz w wystawach malarskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Kraku i za granicą.

Ryszard Langer
Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i historię w Łodzi. Po wielu latach powrócił do ulubionych pasji. Z ogromna radością zajmował się twórczością artystyczną wypowiadając się w wielu technikach, od intarsjowanych obrazów przez olej i akwarelę do naczyń ceramicznych po rzeźbę. Dla autora nie istniało pojęcie trudnego tworzywa.

Jadwiga Miniewicz
Malarstwem interesowała się już w szkole średniej. Cała jej amatorska twórczość obejmuje 60 obrazów wykonanych techniką akwarelową i olejną. Tematyka obrazów skupia się wokół motywów religijnych i przyrodniczych. Do najciekawszych praz zaliczyć można obraz przedstawiający Matkę Boską Boleściwą. Obraz ten powstał po śmierci Jej męża. Ukazuje on twarz cierpiącej kobiety. Jej oczy pełne łez przekazują głębokie uczucie bólu i rozpaczy.