INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

LATO w KOŚCIELISKU
Dzień Dzianisza
....
15 lipca na scenie plenerowej w Kościelisku miała miejsce impreza "Dzień Dzianisza i Pokaz gimnastyki artystycznej". Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Kościelisko i wypoczywający goście mieli okazję zapoznać sie z żywą kulturą i tradycją Dzianisza.
W niedzielę 15 lipca na scenie plenerowej w Kościelisku na Chotarzu prezentowały się zespoły góralskie: młodzieżowy „Dzianiszanie” i dziecięcy „Mali Dzianiszanie”. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały grupy gimnastyki artystycznej z Dzianisza „Dancing Stars”. Młodsze dziewczynki pokazały piękne układy taneczne, zaś starsze dziewczyny prezentowały bardziej skomplikowane choreografie. Widzowie chętnie brali udział w konkurencjach sportowych, takich jak: przeciąganie liny i ściganie się na nartach po trawie przy czym uczestnicy i dopingujący świetnie się bawili. Podczas tej imprezy prezentowali się również twórcy ludowi z Dzianisza. Fryzjerki z salonu „Barbara” proponowały też wykonanie ciekawych fryzur lub manicure. Wieczorem bawił zebranych zespół „Wierchowianie”. Mimo niepewnej pogody widownia dopisała a festyn odbył sie bez przeszkód.
....
Operacja „Lato w Kościelisku – cykl imprez wakacyjnych promujących miejscowości Gminy Kościelisko i folklor góralski” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 19.07.2012