Dzień Regionalny Witowa 2012
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Dzień Regionalny Witowa 2012
...
W dniu 18 sierpnia 2012 r. w godzinach popołudniowych na scenie plenerowej w Kościelisku na Chotarzu odbył się festyn pt. "Dzień Regionalny Witowa". W tym dniu promowały się różne instytucje działające w miejscowości Witów, która jest jedna z trzech wsi Gminy Kościelisko. Zespół Szkół w Witowie przygotował program artystyczny z udziałem dzieci i młodzieży, wystąpił zespół góralski "Mali Witowianie", grupa teatralna "Bambinki" przedstawiła spektakl o Narcyzie, rozegrano konkurs jazdy nartami po trawie z cennymi nagrodami ufundowanymi przez Stację Narciarską "Witów-Ski".
...
..
Można było również spróbować wyrobów z mleka: korbaczy czy węzełków, zaś twórczynie ludowe pokazały jak wiąże się strzępki do chustek góralskich. Grupa z Centrum Wolnego Czasu w Twardoszynie dała pokaz gimnastyki artystycznej. Natomiast wieczorem kapela góralska zagrała koncert i zebrani mogli bawić się przy muzyce góralskiej na wolnym powietrzu.
"Dzień Regionalny Witowa" to kolejna impreza organizowana w ramach „Lata w Kościelisku”.
„Lato w Kościelisku – cykl imprez wakacyjnych promujących miejscowości Gminy Kościelisko i folklor góralski” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 20.09.2012