INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

POLANIARSKIE KOLĘDOWANIE 2012
....
...
W czwartkowy wieczór, 19 stycznia w Domu Ludowym w Kościelisku odbyło się niezwykle ciepłe spotkanie. Mieszkańcy gminy Kościelisko wraz z goszczącymi u nas turystami, szczelnie wypełniając salę widowiskową „Ludówki”7 , uczestniczyli w zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Związek Podhalan w Kościelisku wieczorze góralskim, w czasie którego wspólnie śpiewano najpiękniejsze polskie i góralskie kolędy i pastorałki.
Śpiew przepięknie poprowadzili starsi mieszkańcy Polan, których muzyka i śpiew pod kierownictwem Marii Krupy urzekła licznie zgromadzonych. Całości dopełnili najmłodsi – członkowie Góralskiego Zespołu „Polany” działającego przy Zespole Szkół w Kościelisku pod kierownictwem Haliny Urbaś, Ewy Nędzy-Kubiniec i Bartłomieja Gąsienicy-Sieczki, którzy pięknie zaśpiewali i zatańczyli oraz przedstawili grupę kolędniczą ożywiając panującą atmosferę.
Kolędowy wieczór na pewno można zaliczyć do bardzo udanych, a GOKR ze Związkiem Podhalan już planują kolejne wspólne imprezy.
Małgorzata Karpiel-Bzdyk
...
 
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 25.01.2012