VII Parada gazdowska
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

VII Parada Gazdowska
 
W niedzielę 5.02.2012 r. mimo silnego mrozu, na Polanie Sywarne w Kościelisku odbyła się VII Parada gazdowska i rozegrano zawody w wyścigu kumoterek, w skiringu i ski-skiringu.
Patronat medialny nad imprezą objęli: Podhalański Serwis Informacyjny "WATRA, "Tygodnik Podhalański" i serwis "zakopiec.pl".
...
...
.
Do Parady zgłosiło się 16 zaprzęgów konnych, z czego 6 w kategorii kumoterki i 9 w kategorii zaprzęgi parokonne. Poza konkurencją wystartowały w paradzie dzieci. Jury w składzie: Anna Bąk – v-ce prezes oddziału Związku Podhalan w Dzianiszu, Andrzej Gąsienica-Makowski – starosta tatrzański, Jan Karpiel-Bułecka - regionalista, Wojciech Styrczula-Maśniak – hodowca koni, Roman Krupa – przewodniczący Rady Gminy Kościelisko oceniali wygląd, ubiór, uprząż, autentyczność kumoterek i zgodność z tradycją.
W części sportowej zarejestrowano 28 startów z czego w skiringu 11, w ski-skiringu 10 i w wyścigu kumoterek 7. To już druga w tym roku udana edycja Parady Gazdowskiej, na trzecią zapraszamy 12 lutego do Bukowiny Tatrzańskiej. W tym miejscu organizatorzy Parady w Kościelisku, czyli Gmina Kościelisko, Związek Podhalan oddział w Kościelisku, Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Kościelisku oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji imprezy.
Serdeczne Bóg zapłać dla naszych Pytacy: Tadeusza Styrczuli Maśniaka, Stanisława Leśniaka, Władysława Trzebuni Rząski i Krzysztofa Grzecha oraz dla Muzyki ; Adama Karpiela Bułecki, Andrzeja Styrczuli Maśniaka, Marcina Gąsienicy Byrcyna, Macieja Krzeptowskiego, Tomasza Michalika i Wojciecha Leśniaka za uświetnienie imprezy.
Dziękujemy z całego serca naszym konferansjerom - Zofii Kubiniec Stanuch i Andrzejowi Jakubcowi „Kuboskowi”, za to, że w ekstremalnych warunkach potrafili do końca podtrzymać gorącą atmosferę.
Dziękujemy jurorom i sędziom sportowym za dbanie o prawidłowy przebieg parady i zawodów. Podziękowania kierujemy do obsługi nagłośnienia i fotokomórki, która przy takim mrozie i wietrze nie była sprawą najprostszą.
Dziękujemy wszystkim służbom – Straży Gminnej, Straży Pożarnej, Policji i Obsłudze Medycznej i Weterynaryjnej za zapewnienie bezpieczeństwa dla ludzi i koni.
Wreszcie kierujemy gorące podziękowania dla naszych sponsorów, bez których impreza nie byłaby taka udana, a są nimi:
• Hurtownia "Brutal", Sp.j. Stanisław Karp i Andrzej Skupień
• Karczma “Polany” z Kościeliska, Wojciech Styrczula-Maśniak
• F.P.H. "Karpiel" s.c. Andrzej Karpiel i Jakub Karpiel
• Cukiernia „Samanta”, Rzankowscy
• FH Długopolscy S.C., Anna Długopolska, Krzysztof Długopolski
• Sklep wielobranżowy, Artur Bukowski
• Serwis „zakopiec.pl” – Robert Urbański
• P.H. „Pakfol”
Dziękujemy także zawodnikom za czyste sportowe współzawodnictwo i zapraszamy za rok na VIII już Paradę Gazdowską w Polanach.

W imieniu organizatorów:
Małgorzata Karpiel-Bzdyk
Dyrektor GOKR Kościelisko
Wyniki konkursów
Parada zaprzęgów parokonnych
Parada kumoterek
Skiring
Ski-skiring
Wyścigi kumoterek

Zdjęcia z imprezy
www.kumoterki.pl
 
 


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 07.02.2012