Majówka w Dzianiszu 2012
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Majówka w Dzianiszu 2012
. . .
27 maja w Dzianiszu odbyła się coroczna impreza plenerowa „Majówka”. Tradycyjnie rozpoczęto nabożeństwem przy kapliczce Matki Bożej w Dzianiszu Górnym, w którym udział wzięli mieszkańcy wsi, przyjezdni turyści, zespoły regionalne „Dzianiszanie” i „Mali Dzianiszanie”, oraz gościnnie występujący zespół z Serbii „Kud Lala”. Przygrywała kapela góralska w składzie: Tadeusz Styrczula-Maśniak, Andrzej Styrczula-Maśniak, Marcin Gąsienica-Byrcyn oraz Józef Długopolski. Po odśpiewaniu modlitw uczestnicy powozami konnymi z muzyką i śpiewem udali się na Borki gdzie zespoły dały przepiękny występ.
. . . .
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko „Kwiaty dla mamy”. Chętnie brano udział w licznych konkursach dla dzieci, młodzieży i dorosłych min. na najładniej upleciony wianek, picie żętycy na czas, przeciąganie liny.
. . .
Rada rodziców ze szkoły w Dzianiszu zorganizowała kiermasz własnoręcznych wyrobów, który również cieszył się duża popularnością.
Majówka w Dzianiszu ma już czternastoletnią tradycję a nie miałaby miejsca, gdyby nie członkowie Związku Podhalan w Dzianiszu oraz GOKR Kościelisko. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie za rok.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 29.09.2012