XV Jubileuszowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych Gminy Kościelisko 2012
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XV Jubileuszowy Przegląd
Dziecięcych Zespołów Regionalnych Gminy Kościelisko
2012
....
Zespół Mali Dzianiszanie i uczniowie
W jesienny, czwartkowy wieczór 22 listopada sala widowiskowa „Ludówki” zapełniła się po brzegi za sprawą XV Jubileuszowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Gminy Kościelisko. Około dwustu młodych ludzi z Dzianisza, Witowa i Kościeliska zgromadziła się w tym miejscu, by podobnie jak co roku zaprezentować swój dorobek i rezultaty pracy z ostatnich dwunastu miesięcy. Pokazom naszych najmłodszych przyglądali się wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, radni, na czele z przewodniczącym Rady Romanem Krupą, przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury Sportu i Promocji Zofia Leśnik, przedstawiciel współorganizatora tegorocznego przeglądu – Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania – Wojciech Styrczula oraz dyrektorzy szkół, zaproszeni goście, rodzice i opiekunowie.
....
Zespół Mali Witowianie i uczniowie
Jak co roku dzieci i młodzież z zespołów „Mali Dzianiszanie”, „Mali Witowianie” i „Polany” zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i udowodniły, że warto od najmłodszych lat kultywować nasze rodzime tradycje.
Po występie każdego zespołu prezentowały się grupy muzykantów uczących się gry na skrzypcach we wszystkich miejscowościach gminy pod kierunkiem instruktora GOKR Kościelisko Macieja Gąsienicy-Mracielnika.
...
..
Zespół Polany i uczniowie
Jak przystało na jubileusz uhonorowano wszystkich instruktorów i opiekunów aktualnie pracujących z zespołami oraz wspomniano o tych którzy prowadzili zespoły przez wszystkie lata istnienia przeglądu. Szczególne podziękowanie skierowano do pana Andrzeja Tylki z Kościeliska, który przez wszystkie te lata czynnie uczestniczył w życiu zespołu „Polany”.
Pan Wójt Bohdan Pitoń, dyrektor Zespołu Szkół w Kościelisku, opiekun Zespołu Halina Urbaś oraz dyrektor GOKR Kościelisko Małgorzata Karpiel-Bzdyk wręczyli zacnemu seniorowi pamiątkowe dyplomy, kwiaty i nagrodę pieniężną.
..
Zespół Polaniorze
Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze, a na koniec najmłodszym adeptom sztuki podhalańskiej niespodziankę sprawili ich starsi koledzy z zespołu „Polaniorze” działającego przy Związku Podhalan w Kościelisku, którzy swym brawurowym występem zakończyli jubileuszowy przegląd. Mamy nadzieję, że ten czwartek pozostanie w pamięci wszystkich uczestników przez długi czas i zachęci tych, którzy jeszcze się wahają do dołączenia do grona naszych „zespolanów” do czego serdecznie zachęcamy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Macieja Rzankowskiego z Cukierni „Samanta” oraz panów Andrzeja Skupnia i Stanisława Karpia z Zakopiańskiego Centrum Hurtu Spożywczego „Brutal” za ufundowania dla naszych najmłodszych pysznego poczęstunku, a co za tym idzie wsparcie działalności kulturalnej naszego ośrodka.
Małgorzata Karpiel Bzdyk, dyrektor GOKR Kościelisko


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 29.11.2012