Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 1.08.2013
IMPREZY
FESTYN W POLANACH
.
KOKAVAKERE LAVUTARA jest jednym z najbardziej znanych i najlepszych zespołów grających tradycyjna muzykę Romów słowackich. Unikalna tradycja muzyczna jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Ich koncerty, to barwny i autentyczny przekaz kultury cygańskiej. W sobotę, 3 sierpnia 2013, w Kościelisku zagrają z gościem - Aničką OLÁHOWĄ 12-letnią utalentowaną śpiewaczką.
Działając już od czternastu lat, zespół koncertuje nie tylko na Słowacji ale również w wielu innych europejskich krajach i wydał dwie płyty. Każda z nich charakteryzuje się innym brzmieniem, stylem, ale obie skierowane są do szerokiej publiczności w celu zapoznania jej z wyjątkowymi dźwiękami muzyki romskiej. „Kokavakere Lavutara” jest jednym z ostatnich zespołów cygańskich, których melodie i tańce zachowują nadal najbardziej pierwotną i tradycyjną formę.
Oprócz występów na scenie, wszyscy członkowie kapeli biorą czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym Słowackich Romów. Za swoje aktywne działanie, jakim jest szerzenie rodzimej kultury, otrzymali już wiele nagród i podziękowań. W swoje koncerty zawsze wkładają całe serce, dlatego nie ulega wątpliwości, ze muzyka jest ich prawdziwą pasją.

WIECZORY Z ZUMBĄ
zumba
JUŻ OD LIPCA GOKR KOŚCIELISKO SERDECZNIE ZAPRASZA NA WAKACYJNE WIECZORY Z ZUMBĄ NA SCENIE PLENEROWEJ NA CHOTARZU W KOŚCIELISKU!
Zaczynamy 6.07.2013 r. a następnie spotkamy się 27.07.2013 r. i 24.08.2013 r., zawsze o godzinie 19.00.
10.08.2013 r. o godzinie 17.00 organizujemy maraton ZUMBY i SALSY. Zajęcia poprowadzą znani nam wszystkim i przez wszystkich lubiani instruktorzy. W przerwach a także w trakcie zajęć animatorzy poprowadzą zajęcia dla dzieci, dlatego zapraszamy całe rodziny.
Informacje w GOKR Kościelisko pod nr tel. 18 20 700 51.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO DOBREJ ZABAWY. WSTĘP WOLNY.

WAKACYJNE WARSZTATY Z GOKR KOŚCIELISKO
warsztaty
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza, jak co roku, na bezpłatne „Wakacyjne warsztaty dla dzieci i dorosłych” o tematyce: haft matematyczney, tkactwo i ozdabianie metodą quillingu.

W sierpniu zajęcia będą odbywać się:
w poniedziałki, w siedzibie – GOKR Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76, od godziny 11.00;
w piątki, w lokalu – GOKR filia Witów, Witów 239 a, od godziny 11.00.

2 sierpnia – quilling,
5 i 9 sierpnia – tkactwo
12 i 16 sierpnia – haft matematyczny
19 i 23 – tkactwo
26 i 30 – quilling
Szczegóły na odrębnych afiszach oraz w aktualnościach na stronie Gminy Kościelisko www.koscielisko.com.pl
WYSTAWY