znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 23.12.2013
IMPREZY
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej
w Kościelisku
Kiermasz w sali GOKR
naszyjnikibombki
Mikołajeceramika
piernikiświeczniki
Zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY do GOKR Kościelisko!
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na „Kiermasz bożonarodzeniowy”. Do nabycia przepiękne ozdoby, kartki, dekoracje, pierniczki - wszystko ręcznej roboty!
Na kiermasz zapraszamy od 16 - 23 grudnia 2013 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30. Kiermasz odbywa się w siedzibie GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76 (obok poczty w Kościelisku).
Zapraszamy !!!

Świąteczne spotkania z folklorem

Polaniorze
Świąteczny występ góralskiego zespołu "Polaniorze".
W ramach Świątecznych Spotkań z Folklorem zapraszamy w sobotę 28.12.2013 r. o godz. 19.00 do Domu Ludowego w Kościelisku na występ góralskiego zespołu "Polaniorze" z Kościeliska, który wystąpi z programem świątecznym.
Bilety do nabycia bezpośrednio przed występem w Domu Ludowym w Kościelisku (Chotarz 453), w cenie 15 zł i 8 zł ulgowe.
Więcej o zespole "Polaniorze":
www.koscieliska.pl/polaniorze/index.html
Zapraszamy!!!

Trebunie Tutki
Świąteczny koncert zespołu "TREBUNIE-TUTKI"
W ramach cyklu "Świąteczne spotkania z folklorem" zapraszamy na koncert znanego zespołu "Trebunie-Tutki". Koncert odbędzie się w Domu Ludowym w Kościelisku w poniedziałek 30.12.2013 r. o godz. 19.00.
Bilety w cenie 35 zł i 25 zł ulgowe - dla dzieci do lat 12, do nabycia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko - ul. Nędzy-Kubińca 76. Możliwa rezerwacja pod nr tel. 182070051.
W dniu koncertu, tj. 30.12.2013 r., od godz. 17.00 bilety do nabycia w miejscu odbywania się koncertu, czyli w Domu Ludowym w Kościelisku - Chotarz 453.
Więcej o zespole "Trebunie-Tutki": www.trebunie.pl
Zapraszamy!!!

gotowanie
Świąteczne gotowanie – Telewizja Kraków w Gminie Kościelisko.
W świątecznym programie „Smakowanie Małopolski”, który będzie emitowany na kanale Telewizji Kraków przez dwa dni Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli zobaczyć panią Janinę Zborowską z Witowa, laureatkę wielu prestiżowych nagród kulinarnych, która przygotuje zupę „zoproskę” oraz „owocówkę” i podzieli się z nami swoimi przepisami. Dzieci z zespołu „Mali Witowianie” wraz z instruktorkami Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko śpiewając góralskie kolędy przygotowywać będą tradycyjne ozdoby choinkowe, a o atrakcjach turystycznych gminy oraz o tradycjach kulinarnych w góralskich domach i regionalnych karczmach przy wigilijnym stole rozmawiać będą z prowadzącym program, panem Jackiem Szklarkiem, dyrektor GOKR Kościelisko Małgorzata Karpiel-Bzdyk i prezes spółki Witów-Ski - Stanisław Gut.
Emisja programu odbędzie się : 24.12 (wigilia) o godzinie 17.35 i o godzinie 20.35
oraz 25.12 o godzinie 17.45.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu
WYSTAWY
FASCYNACJE TATRZAŃSKIE
Wystawa fotografii Roberta Gąsienicy
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę fotografii Roberta Gąsienicy "Fascynacje tatrzańskie".
Wystawa czynna od 16.12.2013 r. do 31.01.2014 r. w siedzibie Ośrodka w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 76, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30.
Na wernisaż wystawy zapraszamy w piątek, 27.12.2013 r., o godz. 17.00.
Autor wystawy tak mówi o sobie:
"Fotografią zajmuję się od lat, stała się dla mnie pasją i zawodem. Poświęcam jej sporo czasu, zapału i energii. Fotografia to zupełnie inne patrzenie na świat, to próba zatrzymania tych niewielu tak zwanych złotych chwil, to w końcu jakże piękne i twórcze malowanie światłem. Całe nasze życie to właściwie tak naprawdę krótkie chwile, dlatego chcę zatrzymać ich jak najwięcej."