Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 24.03.2013
IMPREZY
 
Wielkanocne Zwyki
 

Kiermasz Wielkanocny
.
...
Zapraszamy do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76 (obok poczty w Kościelisku) na Kiermasz Wielkanocny, który jest czynny w dniach 18-27 marca, za wyjątkiem soboty i niedzieli, w godzinach od 8.30 do 16.30.
Na kiermaszu można nabyć wyroby rękodzieła związane z tematyką Świąt Wielkanocnych.
WYSTAWY
Wystawa malarstwa Romany Walczak
Romana Walczak
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa na szkle pani Romany Walczak z Zakopanego.
Romana Walczak urodziła się w Bydgoszczy, jednak od ponad pół wieku jest mieszkanką Zakopanego. Pasję do malarstwa na szkle obudził w niej Jan Kosiński, wykładowca malarstwa i rysunku na Podhalańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, na którego zajęcia uczęszcza autorka.
Skromna, wrażliwa a przede wszystkim niesłychanie sympatyczna artystka wystawiała już swoje prace na zbiorowych wystawach w Krakowie, na Słowacji i oczywiście w Zakopanem. Kocha tatrzańską przyrodę, której piękno uwieczniła na swoich obrazkach.
Kwiaty, kapliczki, wiejskie chaty, panorama Tatr - to motywy przewodnie obrazów namalowanych przez panią Romę, zdobiące ściany jej przytulnego, zakopiańskiego mieszkania.
Obecnie prace te można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 76, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30-16.30 do 19 kwietnia 2013 roku.
Zapraszamy serdecznie!