IX Wykopki w Dzianiszu 2013
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

IX Wykopki w Dzianiszu
..
..
W dniu 1 września odbyła się już po raz dziewiąty impreza pt. „Wykopki w Dzianiszu”. Z powodu deszczowej pogody impreza rozpoczęła się w remizie OSP Dzianisz Górny, gdzie organizatorzy, czyli Związek Podhalan oddział Dzianisz i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, przywitali zebranych gości.
Na początek wystąpił zespół „Mali Dzianiszanie”, który przedstawił układ taneczny. Następnie grupa taneczna „Dancing Stars” działająca przy Zespole Szkół w Dzianszu, pod opieka pani Jolanty Siuty zaprezentowała ciekawe choreografie.
.
Następnie przedstawiono jury „Konkursu na potrawy z rzepy”. Do konkursu zgłoszono 5 potraw przygotowanych z ziemniaków. Według jury najsmaczniejszą potrawą była zapiekanka ziemniaczana z boczkiem i oscypkiem przygotowana przez Annę Bąk z Dzianisza.
Sponsorem konkursu potraw była firma „Prymat”, która ufundowała cenne nagrody. Główną atrakcją tegorocznych „Wykopków” był występ autentycznych Kozaków z Rosji – grupy „VOLNIJ DON”. Z zaproszonych zespołów wystąpił również góralski zespół ”Watra” z Czarnego Dunajca.
..
Wieczorem aura poprawiła się, więc imprezę przeniesiono na scenę plenerową na Borkach w Dzianiszu Dolnym. Tam jeszcze raz zagrali i zaśpiewali Kozacy, a po nich kapela „Cichowianie” bawiła zebranych do późnych godzin wieczornych.
Impreza odbywała się w ramach „XII Tatrzańskich Wici”.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 01.11.2013