INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Ferie z folklorem 2013
...
W ramach „Ferii z folklorem 2013” organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko oraz Związek Podhalan Oddział Kościelisko, odbyły się dwa koncerty: zespołu „Megitza” i zespołu „Trebunie-Tutki”.
Pierwszy z nich pod tytułem „Dobra Nowina - Kolędy świata” w wykonaniu kwartetu „Megitza” odbył się 24 stycznia w Domu Ludowym w Kościelisku. Żywiołowa muzyka i piękny głos solistki Małgorzaty Babiarz przyciągnęły wielu sympatyków.
2 lutego wielkim zainteresowaniem cieszyło się „Polaniarskie Kolędowanie” z góralskim zespołem „Polaniorze” i dziecięcym zespołem „Polany” z Kościeliska. Zgromadzeni licznie mieszkańcy gminy oraz wielu turystów wspólnie śpiewali góralskie i polskie kolędy.
W Tłusty Czwartek, 7 lutego, ponownie zespół „Polaniorze” przedstawił „Podłazy” a także żywiołową muzykę oraz taniec góralski.
...
Dzień później odbył się kolejny koncert w wykonaniu zespołu „Trebunie-Tutki”. W sobotę, 9 lutego, Związek Podhalan oddział Kościelisko zorganizował zabawę ostatkową przy muzyce góralskiej.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 10.04.2013