PARADA GAZDOWSKA W KOŚCIELISKU
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

PARADA GAZDOWSKA W KOŚCIELISKU
...
...
Urząd Gminy Kościelisko, Związek Podhalan Oddział Kościelisko, Zarząd Gminny ZOSP RP w Kościelisku i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zorganizowali w niedzielę 17 lutego 2013 r. kolejną Paradę Gazdowską. Tegoroczna, ósma już, edycja tej imprezy w Kościelisku odbyła się jak co roku na polanie Sywarne i cieszyła się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród uczestników, ale również obserwującej przejazdy publiczności. Bardzo cieszy nas fakt, że na czynny udział w imprezie, a ściślej mówiąc pierwszej jej części czyli samej paradzie, zdecydowało się więcej mieszkańców naszej gminy.
Imprezę pięknie otworzyli pytace: Tadeusz Styrczula Maśniak, Stanisław Słodyczka „Byrtuś”, Stanisław Leśniak i Krzysztof Grzech razem z muzyką z „Polaniorzy”.
Jak to bywa przy organizacji takich dużych imprez i przy zmiennej pogodzie nie obeszło się bez niespodzianek. Po „Paradzie Gazdowskiej” i wcześniejszych próbnych przejazdach zawodników mieliśmy mały problem z trasą, która m.in. w wyniku zmiany temperatur w jednym miejscu została uszkodzona. Dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt, postanowiliśmy na chwilę przerwać zawody, żeby tę trasę poprawić. W tym czasie Jury parady wręczyło nagrody i puchary dla pierwszych laureatów. Szybko udało się przejazdy wznowić i doprowadzić imprezę szczęśliwie do końca.
...
...
W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękuję jurorom: Panom Andrzejowi Gąsienicy Makowskiemu - staroście tatrzańskiemu, Romanowi Krupie - przewodniczącemu rady gminy Kościelisko, Janowi Karpielowi Bułecce, Edwardowi Staszlowi, Piotrowi Majerczykowi i Wojciechowi Styrczuli Maśniakowi, sędziom: Pani Zofii Leśnik i Panom Andrzejowi Bukowskiemu, Leszkowi Herzigowi, Mieczysławowi Dzierzędze, Andrzejowi Pitoniowi i strażakowi Stanisław Obrochcie-Kordusiowi, prowadzącej - Zosi Kubiniec-Stanuch, zapleczu medycznemu, weterynaryjnemu i technicznemu, sponsorom a przede wszystkim uczestnikom VIII Parady Gazdowskiej w Kościelisku oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji tej imprezy.
W imieniu organizatorów: Dyrektor GOKR Kościelisko Małgorzata Karpiel-Bzdyk

Sponsorem głównym "Parady Gazdowskiej" w Kościelisku było PZU S.A.
Sponsoringu udzielili również: Karczma "Polany", Hurtownia "Brutal", Hurtownia "Pakfol", Cukiernia "Samanta", Piekarnia " Karpiel&Karpiel", FHU "Arka" Artur Bukowski.
Wsparcia w postaci płotków udzieliła Tatrzańska Agencja Rozwoju i Promocji z Zakopanego.
Patronat medialny nad imprezą sprawowali: "Serwis Informacyjny WATRA", "Tygodnik Podhalański", Serwis zakopiec.info.

Oceny Parady Gazdowskiej >>>
Wyniki Wyścigów Kumoterek >>>
Kumoterska Gońba w Kościelisku (TVN24)


© fot. Andrzej Opacian, tekst: GOKR
data utworzenia strony: 04.03.2013