Wystawa rzeźb Tadeusza Miętusa
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Wystawa rzeźb Tadeusza Miętusa
...
W Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko od 4.11 do 13.12.2013 można było obejrzeć wystawę rzeźby autorstwa Tadeusza Miętusa z Kościeliska. Wernisaż wystawy odbył się w piątek 15.11.2013 r. i zgromadził wielu znawców sztuki i przyjaciół pana Tadeusza.

.
Tadeusz Miętus pochodzi z Kościeliska. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem i absolwent Studium Pedagogicznego w Nowym Targu.
Długoletni pracownik PSS Społem jako dekorator wnętrz w dziale reklamy. Od 1990 roku pracował jako nauczyciel zawodu w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a od 2002 w utworzonym tam Zespole Szkół Plastycznych.
Ważniejsze prace to: wystrój rzeźbiarski w Kaplicy w Księżówce w Zakopanem: obraz olejny Chrystus Pasterz (kopia) wraz z ramą do ołtarza bocznego, figury św. Stanisława Kostki, św. Kingi, św. Wojciecha, św. Jana Kantego, cztery Krzyże z Chrystusem ukrzyżowanym do ołtarzy bocznych, rzeźba Chrystusa Króla i Św. Antoniego, postacie do szopek betlejemskich.
Prace Tadeusza Miętusa brały udział w wielu krajowych i zagranicznych wystawach zbiorowych.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 31.12.2013