INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Wystawy grafiki Magdaleny Uchman
...
W dniu 15 marca 2013 r. w siedzibie GOKR Kościelisko odbył się finisaż wystawy grafiki Magdaleny Uchman. Podczas tego spotkania zgromadzili się jej bliscy, przyjaciele a obecni goście mogli osobiście wymienić uwagi z artystką.
...
MAGDALENA UCHMAN
Urodzona w 1981 roku w Przeworsku. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom Uznania Rektora zrealizowany w 2006 roku w Pracowni Wklęsłodruku prof. K. Skórczewskiego.
W roku 2009 rozpoczęła prace pedagogiczną w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Projektowej.
W roku 2010 ukończyła Środowiskowe Studia Doktoranckie otrzymując tytuł doktora sztuki na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działalność twórcza w dziedzinie grafiki i rysunku. Autorka 11 wystaw indywidualnych i uczestniczka 55 zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (m.in. Anglia, Austria, Belgia, Niemcy, Rumunia, Litwa, Egipt, Macedonia, USA).
W 2005 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Grafika Kwartału zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. I nagrodę zdobyła w 2006 roku w konkursie Granice Rysunku (Rzeszów) oraz na „8th International Small Engraving Salon” w Rumunii. W roku 2008 obiekty graficzne pt. The Gift zostały wyróżnione na „3rd International Experimental Engraving Biennal” w Rumunii. Otrzymała również II nagrodę Dziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2011 roku w Szymbarku.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 10.04.2013