Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 04.09.2014
IMPREZY
"Osod" - to czas rozliczeń bacy z gazdami.
Od świętego Michała, czyli od 29 września, zaczynają powracać bacowie z wypasu owiec. Ich powrót do domu to radosne święto, zwyczajowo nazywane osodem. Bacowie i juhasi podczas wypasu owiec borykają się z wieloma przeciwnościami. Tym bardziej ich powrót do domu po długiej rozłące z rodziną jest bardzo radosny. "Osod" - oznacza konkretnie rozsadzanie stada, czyli oddawanie owiec gazdom, z którymi też baca musi się rozliczyć. Każdy gazda odbiera swoje owce, a potem baca wypłaca wynagrodzenie w postaci oscypków i bundzu swoim pomocnikom. Wszystko kończy się tańcami i śpiewami do samego rana.
WYSTAWY
Polaniarscy toniecnicy - wystawa starych fotografii
Bożena Doleżuchowicz-Mickiewicz
WYSTAWA MALARSTWA
GOKR Kościelisko zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa na szkle autorstwa Bożeny Mickeiwicz.
Wystawa czynna od 01.08. do 15.09.2014r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76.
Zapraszamy również na wernisaż wystawy w piątek 08.08.2014r. o godz, 18.00.
bozena_dolezuchowicz_mickiewicz
Bożena Doleżuchowicz-Mickiewicz urodziła się w Zakopanem, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. To po swoim ojcu Adamie Doleżuchowiczu odziedziczyła zainteresowanie sztuką, rzemiosłem artystycznym a przede wszystkim malarstwem na szkle. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara. Krótko po maturze wyemigrowała do Szwecji, gdzie łączyła pracę zarobkową z malarstwem. Uczestniczyła w kilku wystawach w Sztokholmie i Uppsali. Do kraju wróciła w 2004r. i osiedliła się w domu swoich dziadków w Kościelisku. Od powrotu do Polski w pełni poświęca się malarstwu.