INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Ikony Jacka Kulisy
.....
W dniach od 18 marca do 30 kwietnia 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko odbyła się wystawa ikon autorstwa Jacka Kulisy.
Artysta urodził się w Krakowie, ale od lat związany jest z Zakopanem, a szczególnie z Kościeliskiem, w którym to mieszka i tworzy. Specjalizuje się w malarstwie tablicowym, rzeźbie figuralnej i płaskorzeźbie. Stosuje techniki zdobnicze takie jak: intarsja, inkrustacja, pozłotnictwo, polichromia.
....
Nauczycielem i mentorem Jacka Kulisy był Andrzej Ferenczak - znany artysta, którego prace również pokazywane były w naszym ośrodku. To właśnie za jego namową pan Jacek brał udział w wystawach w Zakopanem, Wieliczce, Krakowie, Białymstoku, Łodzi i Warszawie. Udział w krajowych wystawach zaowocował czterema złotymi medalami. Brał także udział w wystawach zagranicznych: w Wiedniu, Paryżu, Monachium, Pradze i Dusseldorfie. Do Arcachone we Francji wyjeżdżał dwukrotnie, gdzie wziął udział w warsztatach artystycznych.
Wystawa Jacka Kulisy w znacznym stopniu wzbogaciła ofertę Gminnego Ośrodka Kultury Kościelisko i pozostawiła wiele ciepłych wspomnień.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 24.06.2014