INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Smaki Babiego Lata
konkurs nalewek domowych
....
22 listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku zorganizowało dla mieszkańców Gminy Kościelisko oraz przybyłych do Ludówki gości niezapomniany, sobotni wieczór.
Gospodynie z niezwykłą starannością przygotowały konkurs nalewek domowych „Smaki Babiego Lata” Oczywiście głównymi bohaterami wieczoru były NALEWKI. Ziołowe , owocowe, na ból brzucha, trawienie, zły humor, łysienie, na długie jesienne wieczory oraz na wszelkie dolegliwości ciała i ducha. Nie sposób opisać smaku, aromatu i koloru trunków, którymi częstowały Gospodynie. W konkursie brało udział 125 butelek o przeróżnych kształtach i wzorach. Jury smakowało trunki, a po ocenie buteleczki trafiały do zgromadzonych gości, którzy po degustacji oddawali swoje głosy na - zdaniem publiczności - najlepszy Smak Babiego Lata. Gospodynie zorganizowały również własny występ, w którym w formie zabawnych wierszyków opowiadały o konkursowych trunkach oraz skutkach ich przedawkowania. Zabawa była przednia. Przygrywał „Dziurawiec”, wystąpił również zespół z Macedonii.
....
Pierwsze miejsce w kategorii „Nalewka ziołowa” zdobyła pani Halina Urbaś, „Nalewka owocowa” - pan Mirosław Przekupień, a nagrodę publiczności otrzymała pani Ewa Słodyczka.
Konkurs nalewek to kolejna impreza zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku. Wcześniej mieliśmy okazję brać udział w konkursie ciast, który cieszył się równie wielkim zainteresowaniem jak konkurs nalewek. Przed nami organizowane przez Koło Gospodyń „Mikołajki” - tym razem przewrotnie, dla dziadków i pradziadków, prezenty przygotują wnuczęta. Jesteśmy przekonani, że będzie to równe udane przedsięwzięcie jak pozostałe.
.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkich pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Ze strony Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej oraz Urzędu Gminy Kościelisko obiecujemy pomoc w planowanych projektach.


© fot. GOKR, tekst: Anna Fidermak
data utworzenia strony: 02.12.2014