Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 26.03.2015
IMPREZY

WIELKANOCNE ZWYKI
Wielkanocne Zwyki
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na cykl wydarzeń związanych z Wielkanocą.
Kiermasz wielkanocny, na którym będzie można nabyć wiele ciekawych i oryginalnych wyrobów świątecznych trwa od 25 marca do 1 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30 w siedzibie GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76.
Warsztaty ozdób świątecznych odbędą się we czwartek, 26 marca o godz. 15.30, w filii GOKR w Witowie, Witów 239a.
Coroczny Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę, 4 kwietnia, o godz. 10.00 w kościołach parafialnych (w Witowie, Kościelisku i Dzianiszu).
Zapraszamy do udziału!

KONKURS NA TRADYCYJNY KOSZYCZEK WIELKANOCNY
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VIII edycji Konkursu na tradycyjny koszyczek wielkanocny.
WYSTAWY
CHWILE
wystawa obrazów Małgorzaty Majerczyk-Sieczki
Małgorzata Majerczyk-Sieczka - CHWILE
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę obrazów Małgorzaty Majerczyk-Sieczki pt. Chwile. Wystawa czynna od 25 marca do 15 maja w GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76, w godzinach pracy biura, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30.
Prezentowane przeze mnie prace malarskie stanowią artystyczną realizację tematu:
świadomość + podświadomość + nadświadomość = człowiek.
Malarstwo jest dla mnie formą ekspresji, za pomocą której mogę podzielić się swoimi wewnętrznymi przemyśleniami. Stanowi ono również sposób pokazania złożoności ludzkiej natury. Analizując i jednocześnie próbując zrozumieć istotę człowieka, starałam się go przedstawić w swoich pracach malarskich jako kogoś, kto nigdy do końca nie może zostać określony jedną konkretną barwą. Jest on istotą, w której wnętrzu można doszukać się plątaniny dobrych i złych emocji, etycznego i nieetycznego postępowania, procesów konstrukcyjnych i destrukcyjnych. Jednym słowem człowiek nigdy nie pozostaje do końca biały lub czarny. Dlatego też prezentowane przeze mnie prace pokazują kompozycje nieczystych barw, które mają za zadanie zwrócić uwagę również na fakt, że w zależności od sytuacji w człowieku dominuje ból, cierpienie, złość, agresja, ale mogą to także być uczucia radości, szczęścia, spełnienia. Opisując istotę ludzką można posłużyć się metaforą, że jest ona pojemnikiem, w którym krążą różnorodne ciecze przybierające barwy światła bądź cienia.
Małgorzata Majerczyk-Sieczka
Portfolio artystki >>>