Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 29.08.2015
IMPREZY
Ludówka w dobrych rękach
Drodzy Członkowie Związku Podhalan oddział Kościelisko.
Dzięki dofinansowaniu z programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na rok 2015 zaczynamy właśnie realizację projektu „Ludówka w dobrych rękach”.
Chcemy, aby nasz Dom Ludowy znów tętnił życiem i był jednym z najważniejszym punktów na mapie naszej miejscowości, dlatego zamierzamy zaangażować szersze grono osób w działania na rzecz Ludówki. Mamy nadzieję, że wspólnie z Wami oraz przedstawicielami innych organizacji i instytucji z Kościeliska opracujemy i zrealizujemy naprawdę dobry plan na utrzymanie i ożywienie Domu Ludowego. Liczymy na Wasze wsparcie i pomoc w pracy, która nas czeka.
W imieniu Zarządu, zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie inaugurujące projekt 31 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00 do Domu Ludowego.
W programie:
informacja o projekcie „Ludówka w dobrych rękach”,
zaproszenie do współpracy przy rewitalizacji Domu Ludowego,
informacja o bezpłatnych szkoleniach i konsultacjach dla organizacji pozarządowych z Kościeliska.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne pod numerem telefonu:
504 859 086 lub mailowo: emilia.glista@wp.pl
Andrzej Bobak Grapny


Zapowiedzi na wrzesień

6 września
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ośrodek Biathlonowy Kościelisko- Kiry, godz. 10.00.
Wykopki w Dzianiszu
Związek Podhalan Oddział Dzianisz i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko wraz z współorganizatorami zapraszają do Dzianisza-Borki na XI Wykopki w Dzianiszu. Impreza odbywa się w ramach XIV Tatrzańskich Wici. W programie występ zespołów regionalnych Dzianiszanie, Mali Dzianiszanie oraz Mali Witowianie, grupy gimnastyki artystycznej Dancing Stars oraz zaproszony zespół Tabor z tańcami węgierskimi. Będzie wiele konkursów m. in. konkurs na potrawy z rzepy, skrobanie rzepy czy wyścigi w workach, wiele zabaw oraz innych atrakcji. Wieczorem zapraszamy na zabawę przy muzyce Dj’a.
13 września.
XI Polaniarski Osod, Ośrodek Biathlonowy Kościelisko–Kiry, godz. 14.00. W programie widowisko „Osod” w wykonaniu zespołu góralskiego Polaniorze z Kościeliska, „Nuty ze sałasa”, II Międzygminny konkurs pt.: Kto mo owce warzy co fce, występy zespołów regionalnych, gościnny występ zespołu z Koniakowa, a około godz. 19.30 zagra dla nas zespół HOLEVIATERS. Wstęp wolny.
20 września.
Perły Małopolski - Bieg & Nordic Walking - sezon III.
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w zawodach Perły Małopolski. Każdy znajdzie coś dla siebie - długość trasy czy rodzaj biegu.
Szczegóły na stronie www.perlymalopolski.pl oraz na stronie www.koscielisko.com.pl.


WYSTAWY