Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 31.10.2015
IMPREZY
XIV Majowe Granie
XIV Majowe Granie
Serdecznie zapraszamy 7 listopada (sobota) do Domu Ludowego w Kościelisku na Bal Charytatywny w oprawie znakomitej muzyki słowackiej, zaś 8 listopada (niedziela) na koncert, podczas którego wystąpią Polaniorze, muzycy z Węgier i Słowacji, zespół Tabor oraz uczestnicy Projektu GRAMY - podhalańscy muzycy, którzy zaprezentują repertuar tradycyjny i folkowy.
8 listopada, w trakcie koncertu zaplanowane jest otwarcie wystawy pt. Historia kawałka drewna - złóbcoki, która jest efektem dokumentacji warsztatów lutniczych, organizowanych przez Fundację Majowe Granie. Dzięki projektowi „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych" dofinansowanego przez Instytut Muzyki i Tańca młodzież buduje od podstaw tradycyjne podhalańskie instrumenty - złóbcoki. Zajęcia prowadzone są przez Andrzeja Bobaka-Grapnego, który wprowadza swoich podopiecznych w tajniki trudnej sztuki tworzenia instrumentu.
W ramach warsztatów budowanych jest pięć instrumentów. Efekty pracy młodzieży pod okiem mistrza będzie można podziwiać podczas koncertu, który w sposób szczególny będzie w tym roku poświęcony Jerzemu Nitoniowi. Będziemy wspominać Go jako mistrza lutnictwa, nauczyciela, muzykanta i Przyjaciela, związanego szczególnie z zespołem Tabor.
Serdecznie zapraszamy na bal oraz koncert do Kościeliska, miejscowości z której pochodził Marek Łabunowicz „Maja”, ratownik górski i multiinstrumentalista, który zaszczepił w wielu młodych ludziach zamiłowanie do podhalańskiej muzyki.
Wydarzenie zrealizowane jest przez Fundację Majowe Granie przy współudziale Instytutu Muzyki i Tańca, Gminy Kościelisko oraz wsparciu Związku Podhalan Oddział Kościelisko i Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku.

Gminne Obchody Święta Niepodległości
Dzień Niepodległości
Wszystkich gorąco zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się uroczystą mszą św. w środę 11 listopada o godz. 16.00 w parafii Kościelisko.
Po mszy św. młodzież z Dzianisza zaprezentuje krótką wieczornicę, podczas której będziemy mogli śpiewać pieśni patriotyczne a następnie udamy się pod pomnik Krzyż Polski, gdzie odśpiewamy hymn polski i złożymy wiązanki kwiatów.

Jesień w Tatrach
Jesień w Tatrach
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Jesień w Tatrach”.

Regulamin konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.
2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum) z terenu gminy Kościelisko.
3. Technika wykonania prac - na papierze: malarstwo, rysunek, grafika, wydzieranka, wyklejanka, plastelina lub inne materiały.
4. Format prac: A4
5. Prace należy podpisać: imię, nazwisko, klasa, szkoła.
6. Prace będą oceniane w 5 kategoriach wiekowych:
- przedszkole
- klasy „0” - I
- klasy II – III
- klasy IV – VI
- klasy I – III gimnazjum
7. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze prace w każdej kategorii.
Informacje organizacyjne:
1. Prace należy składać w sekretariacie szkoły lub w siedzibie GOKR Kościelisko do dnia 19.11.2015 r. (czwartek).
2. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 25.11.2015 r. (czwartek) o godz. 10.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76.
3. Po rozstrzygnięciu konkursu prace można będzie oglądać w siedzibie GOKR Kościelisko do 11.12.2015 r.
WYSTAWY