Małgorzata Majerczyk-Sieczka - Chwile
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

CHWILE
wystawa malarstwa Małgorzaty Majerczyk-Sieczki
....
24 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko, odbył się finisaż wystawy obrazów Małgorzaty Majerczyk-Sieczki pt. Chwile.
Finisaż zgromadził przyjaciół i sympatyków talentu artystki, która sama o sobie pisze:
„Prezentowane przeze mnie prace malarskie stanowią artystyczną realizację tematu: Świadomość + podświadomość + nad świadomość = człowiek.
....
Malarstwo jest dla mnie formą ekspresji, za pomocą której mogę podzielić się swoimi wewnętrznymi przemyśleniami. Stanowi ono również sposób pokazania złożoności ludzkiej natury. Analizując i jednocześnie próbując zrozumieć istotę człowieka, starałam się go przedstawić w swoich pracach malarskich jako kogoś, kto nigdy do końca nie może zostać określony jedną konkretną barwą. Jest on istotą, w której wnętrzu można doszukać się plątaniny dobrych i złych emocji, etycznego i nieetycznego postępowania, procesów konstrukcyjnych i destrukcyjnych. Jednym słowem człowiek nigdy nie pozostaje do końca biały lub czarny. Dlatego też prezentowane przeze mnie prace pokazują kompozycje nieczystych barw, które mają za zadanie zwrócić uwagę również na fakt, że w zależności od sytuacji w człowieku dominuje ból, cierpienie, złość, agresja, ale mogą to także być uczucia radości, szczęścia, spełnienia. Opisując istotę ludzką można posłużyć się metaforą, że jest ona pojemnikiem, w którym krążą różnorodne ciecze przybierające barwy światła bądź cienia.”


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 2.05.2015