XX Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XX Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko
.
10 grudnia, w sali konferencyjnej nowo powstałego Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku, odbył się Jubileuszowy XX Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko, którego organizatorami byli wójt Gminy Kościelisko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko oraz dyrektorzy Zespołów Szkół z terenu Gminy Kościelisko. Patronat nad konkursem objął Tatrzański Park Narodowy, który wspólnie z GOKR Kościelisko ufundował nagrody dla laureatów.
..
Konkurs od samego początku organizowany jest przy nieocenionej współpracy Apoloniusza Rajwy, a inicjatorami jego powstania byli nauczyciele z naszych szkół: Zofia Czuj, Piotr Kopeć i Piotr Hebda, którzy w tym roku wspólnie z Apoloniuszem Rajwą oraz sekretarzem gminy Mariuszem Koperskim zasiedli w jury jubileuszowej edycji. W jury zasiadł także przedstawiciel TPN, Jan Krzeptowski Sabała, który podjął się na przyszłość przejąć przygotowywanie konkursu od pana Apoloniusza. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy.
Część pisemna – eliminacje rozpoczęła się o godzinie 10.00. Najlepszych sześciu uczniów wyłonionych po tej turze przystąpiło do części ustnej. Uczniowie odpowiadali w obecności swoich kolegów i zaproszonych gości z takich tematów jak: wiadomości o gminie, etnografia, topografia, historia, przyroda.
..
Laureatami jubileuszowego konkursu zostali:
1. Natalia Bafia z Dzianisza
2. Dorota Słodyczka z Dzianisza
3. Magdalena Tylka z Dzianisza
4. Marianna Czuj z Witowa
5. Katarzyna Bzdyk z Kościeliska
6. Klemens Trzebunia z Kościeliska
Wszystkim im serdecznie gratulujemy.
Miłą niespodziankę uczestnikom konkursu sprawił pan Apoloniusz Rajwa, który po raz pierwszy publicznie zaprezentował krótki film ze swojego wejścia na Mnicha, którego dokonał w swoje 80 urodziny.
Przy jubileuszu nie mogło zabraknąć wspomnień i podziękowań dla wszystkich, którzy przez lata pracowali i wspierali nasz konkurs. Były kwiaty, upominki, łzy wzruszenia i tradycyjne „Sto Lat” dla pana Apoloniusza Rajwy. Wszystkim, którzy od lat tworzą, ten ważny dla naszej gminy konkurs jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Karpiel-Bzdyk, Dyrektor GOKR Kościelisko


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 22.12.2015