XVII Majówka w Dzianiszu 2015
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XVII Majówka w Dzianiszu 2015
.
W niedzielę 31 maja odbyła się kolejna już siedemnasta Majówka w Dzianiszu. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem przy kapliczce Matki Bożej w Dzianiszu Górnym. Następnie miał miejsce przejazd wozami konnymi na scenę plenerową w Dzianiszu-Borki, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Czekało tam na nas wiele atrakcji m. in. występ góralskiego zespołu Mali Dzianiszanie, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy Dancing Stars oraz wiele konkursów, takich jak przeciąganie liny, picie żyntycy na czas czy plecenie wianków. Gościem był zespół ze Słowacji - Oravan Senior, który zaprezentował piękny występ na deskach sceny, pokazując tradycyjne tańce słowackie. Humorystycznym akcentem dzianiszańskiego święta był występ kabaretu Marusynianki pt. Kiszenie kapusty a normy unijne.
.....
...
W tym dniu miało miejsce się również wręczenie nagród w gminnym konkursie plastycznym pt.: Z miłości do mamy. W tym roku zgłoszono do niego aż 85 pięknych i pomysłowo wykonanych prac, a wszyscy wykonawcy włożyli wiele serca i trudu w ich stworzenie. Wszystkie prace charakteryzowały się różnorodnością technik i wysokim poziomem wykonania.
Prace oceniało jury w składzie: Bożena Mickiewicz, Małgorzata Lizoń-Gąsienica, Stanisława Karpiel, a laureatami tegorocznego konkursu zostali:
Kategoria „0”- III
1 miejsce Emilia Bukowska, ZS Dzianisz
2 miejsce Sabina Gruszka, ZS Dzianisz
3 miejsce Oliwia Zegadło, ZS Dzianisz
Wyróżnienia: Amelia Gromska, ZS Witów, Maks Szuska, ZS Kościelisko
Kategoria IV - VI
1 miejsce Szymon Bukowski, ZS Dzianisz
2 miejsce Wiktoria Kułach, ZS Witów
3 miejsce Marcelina Długosz, ZS Dzianisz
Wyróżnienia: Sabryna Jasionek, ZS Witów
Kategoria gimnazjum
1 miejsce Małgorzata Iwaniec, ZS Kościelisko
2 miejsce Bożena Cebulska ZS Witów
3 miejsce Anna Zięba ZS Witów
Wyróżnienia: Mateusz Kalisz, ZS Witów

Na zakończenie imprezy, późnym wieczorem odbyła się zabawa przy muzyce zespołu „Nie ma mocnych”. Wszyscy w miłej atmosferze bawili się do późnych godzin nocnych.
Organizatorem byli, jak co roku, Związek Podhalan w Dzianiszu oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, instytucjom i osobom prywatnym oraz uczestnikom zabawy, bez których impreza nie byłaby tak udana.
0045 (105 kB)

XVII Majówka w Dzianiszu 2015 >>>


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 18.06.2015