VI Masowy narciarski bieg rekreacyjny Szlak bez Granic 2015
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

VI Masowy narciarski bieg rekreacyjny „Szlak bez Granic”
2015
VI Szlak bez granic
W niedzielę 8 marca po raz kolejny prezydenci Polski i Słowacji uświetnili swoją obecnością i objęli honorowym patronatem „VI Masowy narciarski bieg rekreacyjny Szlak bez Granic”, organizowany przez partnerskie gminy Kościelisko i Twardoszyn oraz przez stację narciarską Witów –Ski i Meander park w Oravicach.  
...
Szesnastokilometrowy, transgraniczny bieg rozpoczął się w słowackich Oravicach, a zakończył w Witowie.
Po otwarciu biegu po stronie słowackiej panowie prezydenci przyjechali do Witowa, gdzie rozmawiali o wspólnych inwestycjach drogowych i energetycznych, współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz sytuacji w UE w związku z konfliktem na Ukrainie.
Następnie miała miejsce konferencja prasowa podczas której Prezydent RP Bronisław Komorowski stwierdził, że wizyta jest dobrą okazją do podkreślenia wagi kontaktów przygranicznych i wagi relacji polsko-słowackich dla „najbliższej współpracy między dwoma przyjaźniącymi się narodami i państwami”.
Prezydent Republiki Słowackiej Andrej Kiska przypomniał, że dobre stosunki dwustronne obrazują też relacje prezydentów. Powiedział, że nazwa biegu „Bez granic” wyraża nasze dwustronne stosunki, a tradycja „bez granic” powinna łączyć nie tylko nasze dwa państwa, ale wszystkie kraje, które w tej formule chciałyby współpracować.
.
Po konferencji Panowie prezydenci udali się pod dolną stację wyciągu Witów–Ski gdzie miało miejsce spotkanie z uczestnikami biegu „Szlak bez Granic”. Podczas tego spotkania Prezydent Komorowski i Prezydent Kiska wręczyli puchary zwycięzcom biegu, którymi byli:
I miejsce : Emilia Nawara – Kościelisko, Mateusz Chowaniak - Kościelisko
II miejsce: Joanna Rysula- Kościelisko, Łukasz Kunc – Zakopane
III miejsce: Joanna Garlewicz – Kraków , Zbigniew Obrochta – Dzianisz
.
Następnie Panowie Prezydenci przywitali się z uczestniczącymi w spotkaniu samorządowcami z Gminy Kościelisko.
Na zakończenie wizyty w Witowie Prezydent RP Bronisław Komorowski poświęcił kilka minut na spotkanie z przedstawicielami ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej gminy.

więcej zdjęć z VI Biegu „Szlak bez Granic” >>>


© fot. Wojciech Olkuśnik (4), Marcin Szkodzi (1), GOKR (1); tekst: Małgorzata Karpiel-Bzdyk
data utworzenia strony: 15.03.2015